CAMPIONI 2021

 

Lukaku: Nie wolno mi dźwigać ciężarów

15 kwietnia 2021 | 00:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Czy Romelu Lukaku spodziewał się, że Inter osiągnie taką przewagę nad ligowymi rywalami? Czego wymaga od niego Antonio Conte, a czego zabraniają mu trenerzy fitness?  Gwiazdor Nerazzurrich odpowiedział na te pytania podczas czatu na Instagramie.

- Dobrze się czuję, naprawdę ciężko pracujemy. W poprzednim sezonie było wiele wzlotów i upadków, ale w składzie jest wielu młodych graczy, więc sądzę, że zrobiliśmy kolejny krok naprzód. Przed nami jeszcze sporo meczów i nie możemy się doczekać osiągnięcia naszych rezultatów.

- Czy spodziewałem się, że osiągniemy taką przewagę? Szczerze, nie. Serie A to naprawdę trudne rozgrywki. Do każdego meczu trzeba się odpowiednio przygotować i każdy stanowi wyzwanie. Każdy mecz to nowy test. To wszystko pomaga mi stawać się lepszym graczem, ale stoi za tym ciężka praca.

- Obrońcy i bramkarz wykonują świetną robotę, ale napastnicy również mają świadomość, że jeśli nie pozwolimy na utratę bramki, to prędzej czy później zdobędziemy gola. Conte zawsze powtarza, że napastnicy stanowią pierwszą linię obrony, więc wspólnie z Lautaro Martinezem, Alexisem Sanchezem i Andreą Pinamontim staramy się przeszkadzać rywalom w budowanie akcji od tyłu. Utrudniamy im życie. Myślę, że cała nasza czwórka jest bardzo hojna i korzysta na tym cały zespół.

- W wieku 15 lat wyciskałem na ławeczce już 100 kg., ale odkąd przyjechałem do Włoch, tak naprawdę nie wolno mi tego robić. Pierwszego dnia próbowałem nieco podźwigać, ale trenerzy od przygotowania fizycznego obrzucili mnie złowrogim spojrzeniem. Zasadniczo jedyną rzeczą, jaką wolno robić mi na siłowni są ćwiczenia koordynacyjne, aby budować stabilność.

- Debiut nowego loga? To część modernizacji Interu. Myślę, że w poprzednim sezonie spisaliśmy się naprawdę dobrze, ale ludzie od 10 lat czekają, aby ponownie zobaczyć Inter na szczycie. Dotarliśmy do finału Ligi Europu. Nie mogę się doczekać, kiedy w kolejnym sezonie zobaczę nowe logo na naszych koszulkach.

Źródło: 433

Polecane newsy

Komentarze: 2

TheClear

TheClear 15 kwietnia 2021 | 10:04   

A Ja nie mogę się doczekać jak w przyszłym sezonie, zobaczę Was na szczycie grupy ligi mistrzów, a nie jarać się nowym logiem. I Romelu jeśli Ciebie w takiej formie, zobaczę w Naszych koszulkach, to też będzie super.

KawaOpole

KawaOpole 15 kwietnia 2021 | 18:27   

Myślę że powinniśmy głośno o tym mówić Inter zabronił czarnemu dźwigać ciężary,,, ech ta poprawność polityczna?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich