CAMPIONI 2021

 

Skriniar: Wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy

16 kwietnia 2021 | 03:29 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Miał swoje problemy w zespole Antonio Conte, ale ostatecznie zdołał powrócić do normalnej dyspozycji i obecnie stanowi jest jednym z kluczowych graczy wyjściowego składu. Milan Skriniar, bo o nim mowa, udzielił wywiadu telewizji Sky Sport Italia. Słowak mówił o sile kolektywu i znaczeniu codziennej pracy w ośrodku treningowym.

- Nigdy nie pomyślelibyśmy, że będziemy mieli taką przewagę na osiem kolejek przed końcem sezonu. Pracujemy jednak, aby dostać się jak najwyżej. Codziennie trenujemy z wielką radością i odpowiednim nastawieniem. Wiemy, że każdego dnia możemy się doskonalić i coś polepszać. Każdego dnia trener powtarza nam, że musimy pracować i trenować bez względu na to, ile gier pozostało. Musimy po prostu skupiać się na każdej sesji treningowej i koncentrować na kolejnym rywalu bez zbędnej kalkulacji.

- Za defensywę nie odpowiada tylko nasza trójka, ale cała drużyna. Nawet w ostatnich kilku meczach było widać, że wszyscy broniliśmy nieco niżej, bardziej kompaktowo. Przeciwnicy prawie nie oddawali strzałów na bramkę. Nasza faza obrony rozpoczyna się już od napastników, a ofensywa zaczyna się od bramkarza. Ważne, aby wiedzieć, że mamy przed sobą silnych graczy, którzy potrafię utrzymać się przy piłce i którzy potrafią strzelać gole. Muszę ich pochwalić za pracę, jaką wykonują w obronie.

- Odpadnięcie z Ligi Mistrzów dało nam nieco więcej sił. Pozwoliło nam to jeszcze bardziej się zjednoczyć. Teraz zbieramy owoce pracy, którą wykonaliśmy w ciągu 1,5 roku. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego powodu, dlatego chcemy to kontynuować. Scudetto? Jak powiedziałem, skupiamy się na każdym kolejnym meczu, ale im szybciej to nastąpi, tym lepiej.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

Matt1

Matt1 16 kwietnia 2021 | 08:26   

Skriniar przypomina mi taki mix Samuela z Lucio. Jak patrze na sposob poruszania sie, gre glowa i nieustepliwosc to widze Waltera; natomiast te jego rozgrywanie i wyjscia do przodu to byla domena Lucio. Milo sie patrzy na nasz blok defensywny w tym sezonie.

inter00

inter00 16 kwietnia 2021 | 10:08   

Conte zbudował monolit, nie ma jednostek jest tylko zespół i to uważam za jego największe osiągnięcie na ten moment


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich