Inter Women wygrały z Pink Bari

18 kwietnia 2021 | 12:44 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Trwa rywalizacja w kobiecej Serie A, ostatnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentantek Mediolanu. Po trudnym pojedynku udało się wywieźć trzy punkty ze starcia z Pink Bari.

Nerazzurre od razu miał doskonałą okazję do przełamania impasu, kiedy Beatrice Merlo trafiła w poprzeczkę. W 24. minucie Inter nadal parł naprzód, a Caroline Moller próbowała uderzyć z lewej strony, bez powodzenia. W 37. minucie Rincon próbowała z dystansu, ale Di Fronzo obroniła. Przewagę uzyskali w końcówce gospodarze dzięki znakomitemu strzałowi z dystansu Novellino.

Po powrocie z szatni Inter rzucił się do odrabiania strat. Moller uderzyła w poprzeczkę. W kwadrans później, po serii zbiórek w polu karnym, Flaminia Simonetti strzeliła bramkę. Nerazzurre wyszły na prowadzenie w 70. minucie, Rincon wrzuciła do Caroline Moller, a ta posłała futbolówkę do bramki. Wynik spotkania już się nie zmienił.

Panie zajmują po osiemnastu kolejkach ósmą pozycję i tracą aż 30 punktów do pierwszego w tabeli Juventusu. O ile sporo lepszej pozycji w lidze Inter Women już raczej nie wywalczą, o tyle wciąż zachowały szanse na Puchar Włoch. 24 kwietnia o 12:30 odbędzie się spotkanie rewanżowe w półfinale tych rozgrywek z AC Milan. Pierwsze starcie Inter Women wygrały 2-1.

PINK BARI - INTER 1-2

Bramki: 44' Novellino, 59' Simonetti, 70' Moller

PINK BARI: 31 Di Fronzo, 5 Marrone (44' Di Bari 4), 7 Strisciuglio (76' Zecca 16), 8 Enlid, 12 Helmvall, 18 Silvioni (44' Parascandolo 11), 21 Ceci (61' Capitanelli 3), 23 Soro, 26 Matouskova, 30 Weston, 33 Novellino.
Rezerwowe: 1 Myllyoja, 13 Larenza, 15 Cramer, 22 Carravetta, 29 Quazzico.
Trener: Cristina Mitola

INTER: 12 Gilardi; 13 Merlo, 17 Debever, 19 Alborghetti, 6 Bartonova; 18 Pandini, 20 Simonetti, 93 Rincón; 7 Marinelli, 16 Møller, 9 Baresi (52' Mauro 29).
Rezerwowe:  1 Aprile, 21 Marchitelli, 8 Brustia, 22 Catelli, 23 Auvinen, 24 Pavan, 27 Tarenzi, 30 Vergani.
Trener: Attilio Sorbi