CAMPIONI 2021

 

Powstanie piłkarska Superliga?

18 kwietnia 2021 | 23:32 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Informacją dnia była dzisiaj wiadomość o powołaniu do życia Superligi, w której skład mieliby wejść czołowi przedstawiciele Premier League, La Liga i Serie A. W tym gronie znalazłoby się miejsce także dla Interu.

New York Times podało, że 12 klubów (Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Barcelona, Real, Atletico, Juventus, Milan, Inter) zdecydowało się utworzyć własne rozgrywki, które byłyby odpowiedzią i bezpośrednią konkurencją dla Ligi Mistrzów promowanej przez UEFA. Zaproszenie do udziału w projekcie miały odrzucić takie kluby jak PSG, Bayern i Borussia Dortmund.

Informacja wywołała lawinę komentarzy i domysłów. Na oficjalne oświadczenie zdecydowały się także władze europejskiej federacji, które zagroziły, że jeżeli plotki się potwierdzą to na uczestników Superligi czekać będą dotkliwe konsekwencje na wielu frontach:

- UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej, La Liga, Włoska Federacja Piłki Nożnej i Lega Serie A dowiedziały się, że kilka klubów angielskich, hiszpańskich i włoskich może planować ogłoszenie  zamkniętego projektu, nazwanego Superligą.

- Gdyby do tego doszło pragniemy powtórzyć, że UEFA, krajowe federacje i ligi, a także FIFA i wszystkie federacje członkowskie pozostaną zjednoczone w wysiłkach na rzecz powstrzymania tego cynicznego projektu opartego na interesach kilku klubów w czasie, gdy społeczeństwo potrzebuje solidarności bardziej niż kiedykolwiek.

- Rozważamy wszystkie dostępne środki, zarówno na poziomie sądowym, jak i sportowym, aby temu zapobiec. Piłka nożna opiera się na otwartych zawodach i walorach sportowych. Nie może być inaczej. Jak wcześniej ogłosiła FIFA i federacje, których to dotyczy, kluby otrzymają zakaż uczestnictwa w jakichkolwiek innych rozgrywkach na poziomie krajowym, europejskim czy światowym, a ich zawodnicy mogą zostać pozbawieni możliwości reprezentowania swoich drużyn narodowych.

- Dziękujemy klubom w innych krajach, zwłaszcza tym francuskim i niemieckim, który odmówiły dołączenia do projektu. Wzywamy wszystkich miłośników piłki nożnej, kibiców i polityków, aby włączyli się do walki z tym projektem. Ten wytrwały interes nielicznych trwa już zbyt długo. Wystarczy.

Źródło: New York Times

Polecane newsy

Komentarze: 4

Cosinus

Cosinus 18 kwietnia 2021 | 23:38   

Boże, uchowaj

Generał Lufa

Generał Lufa 19 kwietnia 2021 | 00:26   

Ciekawe, że takie psg nie chciało dołączyć

excubitor

excubitor 19 kwietnia 2021 | 00:44   

może chcą najpierw wygrać Ligę Mistrzów xD

KawaOpole

KawaOpole 19 kwietnia 2021 | 01:20   

Ciekawe że podał to NY TIMES


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich