Figo: To chciwy i bezduszny ruch

19 kwietnia 2021 | 18:18 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Temat powołania do życia Super Ligi całkowicie zdominował medialną dyskusję. Projekt dwunastu klubów spotkał się z ogromną falą krytyki ze strony sporej grupy dziennikarzy, ekspertów, byłych piłkarzy, ale i zwykłych kibiców.

Wśród zdecydowanych przeciwników rewolucji znalazł się m.in. Luis Figo. Były gracz Interu, Realu czy Barcelony za pośrednictwem Twittera wyraził swoje oburzenie pomysłem utworzenie nowych elitarnych rozgrywek:

- Ta tak zwana Super Liga nie ma w sobie niczego z super. Ten chciwy i bezduszny ruch oznaczałby koniec piłki amatorskiej, kobiecej i szeroko pojętej społeczności piłkarskiej. Tylko po to, aby służyć samolubnym właścicielom, którzy już dawno przestali dbać o swoich kibiców i kompletnie lekceważą zasługi sportowe. Tragedia - napisał Portugalczyk.

W podobnym tonie wyrazili się m.in. Gary Neville czy Giuseppe Rossi. Według informacji Sky Sports Jose Mourinho zdecydował się nie poprowadzić porannego treningu drużyny Tottenhamu na znak protestu z planami dołączenia do Super Ligi przez popularne Koguty. Portugalczyk został niemal natychmiast zwolniony z posady pierwszego menadżera.

Źródło: Twitter

Polecane newsy

Komentarze: 2

excubitor

excubitor

19 kwietnia 2021 | 21:00

Uważam, że Figo wie, co mówi, w końcu jest specjalistą od chciwych i bezdusznych ruchów.

cipcior

cipcior

20 kwietnia 2021 | 00:25

To jest bardzo dobry ruch Panie Figo więc zamilcz Pan.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich