Tylko remis ze Spezią

21 kwietnia 2021 | 19:43 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje3 min. czytania

Nerazzurri zagrali na wyjeździe ze Spezią. Gospodarze dzielnie bronili swojej twierdzy. Mimo wielu okazji, drużyna Antonio Conte strzeliła tylko jedną bramkę i finalnie zremisowała z Orzełkami.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

I POŁOWA:
5' W początkowej fazie meczu zespoły grały nieco ospale.
12' GOL! Farias pokusił się o strzał sprzed pola karnego i trafił do bramki Handanovicia.
20' Hakimi wywalczył rzut rożny. Eriksen dograł w pole karne, Skriniar sięgnął piłkę, ale nie trafił do bramki.
24' Nerazzurri mieli dwa rzuty rożne, lecz żadnego nie wykorzystali.
29' Ciekawa próba skonstruowania dogodnej sytuacji, ale obrońcy Spezii połapali się w zagraniach Nerazzurrich.
35' Kontra zespołu z Mediolanu. Gospodarze szybko wrócili do obrony i powstrzymali ekipę Antonio Conte.
38' Rzut rożny dla gości, ale Nerazzurri go nie wykorzystali.
38' Barella był bliski zdobycia bramki. Po podaniu Skriniara, Lukaku wyłożył piłkę Włochowi, lecz ten przestrzelił.
39' GOOOOOOOOOOOOL!!! W końcu! Hakimi dograł piłkę w pole karne, gdzie dobrze ustawiony był Perisić, który nieco na raty wepchnął piłkę do bramki rywali. Dla Chorwata była to wyjątkowa bramka, bowiem mógł nią uczcić swój dwusetny występ w barwach Interu.
42' Barella próbował wykorzystać dośrodkowanie Lukaku, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
45' Koniec pierwszej połowy.

II POŁOWA:
49' Martinez przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem. Provedel miał problem ze złapaniem piłki, ale finalnie obronił atak Argentyńczyka.
52' Dobre dośrodkowanie Hakimiego. Lukaku miał piłkę na nodze, ale nie czysto w nią uderzył.
56' Rzut rożny dla Nerazzurrich.
59' Wrzutka Perisicia, lecz żaden z Interistów nie sięgnął piłki.
61' Dośrodkowanie Marchizzy. Piłkę pewnie złapał Handanović.
62' Zmiana w ekipie Spezii. Galabinoc wszedł w miejsce Piccoli.
65' Barella miał dużo miejsca, posłał dobrą piłkę w pole karne. Akcję próbował wykończyć Perisić, który jednak nie trafił w światło bramki.
68' Błąd obrońcy gospodarzy. Lukaku wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem. Dwukrotnie oddał strzał i dwukrotnie został powstrzymany przez Provedela.
71' Lautaro wyprzedził Ismaijliego i wyszedł na groźną pozycję. Obrońca po chwili naprawił swój błąd wybijając piłkę poza boisko.
73' Zmiany: Perisicia zmienił Young, a Eriksena Sanchez.
76' Rzut wolny dla Interu. Sanchez posłał dobrą piłkę w pole karne. Walczyli o nią Terzi i Skriniar. Finalnie znalazła się w rękach Provedela.
78' Boisko opuścił Marchizza. W jego miejsce wszedł Dell'Orco. Fariasa natomiast zmienił Gyasi.
80' Strzał z dystansu Martineza. Napastnik trafił w słupek.
84' Sena zmienił Maggiore.
85' Bardzo dobra akcja Interu. Po dograniu od Hakimiego, Lukaku umieścił piłkę w bramce, ale finalnie sędzia odgwizdał spalonego.
87' Kolejną bramkę ze spalonego "zdobył" Martinez...
89' Estevez został ukarany żółtą kartką za faul na Sanchezie.
93' Próba Lukaku, ale przestrzelił.
94' Nieco przypadkowy strzał Lautaro, ale bramkarz Spezii złapał piłkę.
95' Koniec spotkania.

Spezia - Inter 1:1
12' Farias
39' Perisić

Spezia (4-3-3): 94 Provedel; 21 Ferrer, 34 Ismaijli, 19 Terzi, 5 Marchizza; 25 Maggiore, 8 Ricci, 24 Estevez; 80 Agudelo, 91 Piccoli, 17 Farias.
Ławka rezerwowych: 1 Zoet, 4 Acampora, 9 Galabinov, 10 Agoumé, 11 Gyasi, 13 Capradossi, 22 Chabot, 26 Pobega, 31 Verde, 39 Dell'Orco, 69 Vignali, 88 Sena.
Trener: Vincenzo Italiano.

Inter (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen, 14 Perisic; 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Ławka rezerwowych: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 7 Sanchez, 8 Vecino, 12 Sensi, 13 Ranocchia, 15 Young, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti.

Asystent VAR: Giallatini.

Zagrożeni: Ferrer, Gyasi, Ricci (S); Darmian, Lukaku, Young (I).

Komentarze: 38

21 kwietnia 2021 | 19:54

Wygrać na spokojnie, strzelić szybko 2 bramki i kontrolować grę! Forza i po 3 pkt!

21 kwietnia 2021 | 21:22

Krim na vipleague zawsze mecze masz. Polecam stronę.

21 kwietnia 2021 | 21:36

Ogólnie gramy fajnie! Hakimi robi dużo wiatru i gdyby lepiej dośrodkowywał to jestem pewny że coś by wpadło. To samo przy rożnych, piłka dobra ale jakoś nie mogą się wstrzelić. Jedynie Barella odstaje, Brozo z Eriksenem są pod grą i ładnie to wygląda a Barella pozostaje w cieniu, liczę że szybko Sensi go zmieni

Kacperi

Kacperi

21 kwietnia 2021 | 22:07

Inter00 +1 jeśli chodzi o barelle, ostatnio nie prezentuje swojej dobrej formy..

21 kwietnia 2021 | 22:28

Brawo Ivan za bramkę. Na pohybel malkontentom.

Huragan1410

Huragan1410

21 kwietnia 2021 | 22:30

Kacper Romelu wygrał nam już kilka spotkań nawet najlepszym zdarza się czasem słabszy występ.

21 kwietnia 2021 | 22:43

Gramy to samo go*** od paru meczów, tyle tylko, że limit szczęścia wyczerpał się. Oj, czeka nas nerwowa końcówka sezonu...

KawaOpole

KawaOpole

Nie oglądałem ale statystki zajebsite
Inter strzału 20 w bramkę 5 goli 1
Spędza strzały 1 w bramkę 1 goli 1

Rozumiem że nasi pozabijali wszystkie gołębie na stadionie..
Cóż zdarza się szkoda ze drugi mecz z rzędu tracimy pkt....

21 kwietnia 2021 | 22:45

Takiej padaki dawno nie było, a myślałem że mecz z Napoli chociaż trochę zmieni nasz styl. Remis na własne życzenie i tyle. Ale kilka wniosków po tym meczu można wyciągnąć.
1. Jeżeli chcemy wbiec z piłką do bramki a to nie wychodzi to tego nie róbmy :)
2. Barella ma dołek formy i jeżeli Sensi jest zdrowy to powinien dostać szansę
3. Widać przemęczenie materiału już, byle dociągnąć do końca sezon i dać zawodnikom zasłużone wakacje

rafal

rafal

21 kwietnia 2021 | 22:48

Dramat i jak Conte tego nie ogarnie to będzie kiepsko.

Lambert

Lambert

Tak samo jak z Napoli stracenia bramki można było uniknąć, kupno bramkarza celem na lato.

rafal

rafal

21 kwietnia 2021 | 22:58

Zostało 6 kolejek i musimy wygrać teraz trzy mecze żeby zdobyć Scudetto

Maradon.

Maradon.

Żenujący remis. W samej końcówce można było strzelić z 2 bramki. Trzeba poćwiczyć z chłopakami jak unikać spalonego bo napastnicy na takim poziomie takich błędów nie popełniają.

Huragan1410

Huragan1410

21 kwietnia 2021 | 23:04

Milan przegrał z Sassuolo więc i tak powiększyliśmy przewagę więc nie ma co płakać. Zdarza się. Nie wygramy 38 meczów w sezonie. Wiadomo że powinno być dziś zwycięstwo ale sufit nikomu na łeb nie spadł. Mamy 10pkt przewagi i nikt nam tego Scudetto nie zabierze. Jest końcówka sezonu wiadomo że wszyscy jadą na oparach ale my kondycyjnie i tak wyglądamy dobrze. Nasza gra nie siadła widać że drużyna miała siły i walczyła do końca. Zawiodła skuteczność nie ma co się mazać, jedziemy dalej po mistrzostwo. 3 solidne wzmocnienia w letnim mercato i wyznaczamy sobie kolejne wyższe cele. Wierzę w tą drużynę w sztab i w trenera.

silvio

silvio

21 kwietnia 2021 | 23:27

Ja to widzę nieco inaczej. Cieszę się oczywiście z tego co mamy ale obawy o scudetto posiadam. Nie tak dawno Atletico miało 8 pkt. przewagi w La Liga. Do meczu z Juve zostały trzy spotkania i to trzeba wygrać. Po nich jest Roma i Bologna, a w ostatnim meczu o Scudetto może być cud w każdą stronę.

maestro84

maestro84

21 kwietnia 2021 | 23:40

Na narzekanie zasługuje wynik, ale na pewno nie gra. Wg mnie w drugiej połowie cisnęliśmy aż miło, słupki, poprzeczki, rajdy, spalone, brakło szczęścia, ale mecz zdecydowanie na plus. Wg mnie gra lepsza niż w kilku ostatnich wygranych meczach. Fizycznie na wysokim poziomie, mentalnie też. Może gdybyśmy od początku meczu tak mocno presowali.. no ale ja tam jestem zadowolony. Dawać teraz Hellasa!

master

master

22 kwietnia 2021 | 00:07

Nasza gra była dobra bo Spezia tylko broniła, ok fajnie że nie daliśmy im szans na kontry ale z drugiej strony gola na 2-1 nie strzeliliśmy. Błąd Handanovicia zaważył na utracie punktów.

Orzeł25

Orzeł25

22 kwietnia 2021 | 00:22

Lukaku to jest po prostu jeba*y deb*l, jest sam na sam z bramkarzem który jest na 15 metrze, zamiast się rozpędzić i go wyminąć albo strzelić po krótkim, to nie Lukaku zwolni żeby go obrońcy dogonili i jeszcze się będzie kiwał z bramkarzem jak on nie umie dryblować.
Lukaku 200 IQ, myślałem że mamy klasowego napastnika a to zwykłe drewno które ujawnia się właśnie w najważniejszych momentach sezonu.

22 kwietnia 2021 | 06:10

Orzeł25 wybacz, ale wyzywanie kogoś nie poprawi sytuacji. Lukaku to klasowy napastnik, ale nawet takim się zdarzają błędy, czy powinien to strzelić? tak, moja pierwsza myśl to lobowanie bramkarza jak zobaczyłem tą sytuację, ale to samo pomyślałem gdy Lautaro dostał piłkę bo Provedel grał bardzo wysoko. Nic nie poradzimy, powiększyliśmy przewagę do 10 punktów, jednak nie byłbym tak pewny Scudetto. Muszą na to pracować i nie pozwalać by punkty uciekały przez palce jak w tym meczu. No nic oby się szybko obudzili i wrócili na zwycięzką ścieżkę. Forza Inter!!!!

Huragan1410

Huragan1410

22 kwietnia 2021 | 06:24

Orzeł weź większą dawkę leków bo obecna nie pomaga....

Matt1

Matt1

22 kwietnia 2021 | 06:50

wiecie co niektorzy to powinni isc na wstrzymanie. Znowu zaczyna sie obrazanie Handanovica i Lukaku oraz Conte (wnioskuje po tym co czytam tu oraz na fb). Mnie tez nie cieszy remis, ale cenny punkt wpadl. Mamy jeszze 6 kolejek by pokazac kto rzadzi w tym sezonie w Serie A. Pilkarze to nie roboty. Nawet we Fifie trzeba robic rotacje bo zaden nie moze grac mecz w mecz na identycznie wysokich obrotach ;)

DonPietro

DonPietro

22 kwietnia 2021 | 07:48

Remis nie cieszy ale ważne że przewaga utrzymana. Martwi, że paru liderów jedzie na oparach. Może Conte powinien troche bardziej rotować. Szczególnie w pomocnikach. Wiadomo że Sensi i Vecino w super formie nie są ale na te słabsze drużyny powinni wystarczyc.

Druga rzecz co martwi chyba jeszcze bardziej, to że od 3 meczy nasi napastnicy nie strzelili bramki. Co tam się zacięło, a wpuszczenie Pinamontiego raczej problemu nie rozwiąże.

Trzeba wierzyć do końca, musi się udać to scudetto. Forza Inter.

MAV

MAV

22 kwietnia 2021 | 08:20

Mecz nie był porywający. Różnica widoczna jednak nie przeniesiona na wynik. Czasem takie mecze się zdarzają. Ale jak to klasyk powiedział mistrzostwa nie zdobywa się wygrywając z faworytami ale z drużynami z dołu tabeli. Od kilku spotkań nie wygląda to najlepiej, bardziej staliśmy się takim Juve które skrzętnie gromadziło punkty w poprzednich sezonach, czasem też takie mecze im się trafiały. Jednak co by nie mówić takie sytuacje jaką miał Lukaku to musowo trzeba wykorzystywać z mocnymi zespołami możemy mieć tylko jedną taką i to po prostu trzeba strzelić. Ale nie on pierwszy nie ostatni czasem na pusta bramkę nie potrafią strzelić z 2 metrów.

Możliwe że złapaliśmy dołek, ale w sumie lepiej teraz jak mamy jakąś przewagę w tabeli jakby to miało być w połowie sezonu i inne drużyny mogłyby odjeżdżać. Jak na razie tragedii w tabeli nie ma. Zresztą nie zapominajmy o tym że Milan i Juve też mają do końca sezonu podobne skalą trudności mecze co my chociażby w najbliższej kolejce odpowiednio Lazio i Viola a za 2 tygodnie grają ze sobą. Dodatkowo pozostała czwórka która też goni dziś gra pomiędzy sobą Napoli z Lazio i Roma z Atalantą więc siłą rzeczy nie wszystkie z nich zdobędą komplet punktów ktoś musi wygrać a ktoś przegrać lub remis.

Drago194

Drago194

22 kwietnia 2021 | 08:42

Tak jak powiedział Conte, po prostu mieliśmy pecha. Słupki, minimalne spalone, zatrzymywanie piłki na linii. Mówi się trudno. Jeszcze 8 pkt do scudetto.

banikowy

banikowy

22 kwietnia 2021 | 09:33

Ten mecz można było spokojnie wygrać tylko trzeba jasno stwierdzić że wszystkich spotkań w lidze wygrać się nie da, czasem trzeba zgubić punkty z taką Spezia.
Mamy najprawdopodobniej 9 pktow przewagi nad Atalanta (Atalanta gra dziś mecz z Roma która przegrywa wszystkie mecze z drużynami 1-6) więc trzeba dla świętego spokoju dwa następne mecze tj z Verona i Crotone wygrać.
Nie zmienia to jednak faktu że czas najwyższy wkoncu wydać trochę siana i zainwestować w bramkarza, Handa wczoraj po raz kolejny w tym sezonie popełnił błąd który kosztował nas bramkę. Niestety, trzeba znaleźć kogoś kto od nowego sezonu będzie rywalizował z nim o 1.
Brakuje nam zajebiscie szybkiego lewego wahadła, widać to cały czas że gramy prawa strona a nie lewa, tam także należy szukać wzmocnień.

mroczny elf

mroczny elf

22 kwietnia 2021 | 10:13

Szkoda 3 punktów było by spokojniej ale jeszcze 6 meczów więc dreszcz emocji do końca oby nie na końcu płacz rozpaczy hehe pozdrawiam

MAV

MAV

22 kwietnia 2021 | 10:47

banikowy w pełni się z Tobą zgadzam. Co do bramkarza to Handanovic ma jeszcze rok kontraktu i go wypełni. Nie rozumiem tylko pewnych decyzji że cały czas on gra. Jest Radu więc dobrze by było mu dać kilka spotkań. Przynajmniej byśmy wiedzieli czy warto w niego inwestować czy jednak szukać kogoś lepszego. Z drugiej strony jeżeli Handa będzie bronił cały następny sezon to wtedy nie będzie wyjścia i trzeba będzie szukać i brać bramkarza z topu żeby od razu wszedł do bramki a nie uczył się. Tylko wszystko będzie zależało od naszych finansów za rok.
Co do wahadła to wszystko zostało powiedziane

master

master

22 kwietnia 2021 | 12:07

Jeżeli Radu oferowałby cokolwiek co mogłoby dać in plus drużynie i jednocześnie nie powodowałoby spadku jakości to zakładam że przynajmniej te 2-3 spotkania by rozegrał.

Ale jeżeli nie zagrał ani jednego spotkania to prawdopodobnie nic by nie wnosił do drużyny.

superofca

superofca

22 kwietnia 2021 | 18:06

Ten remis to jak porażka ale bardziej mnie wkurza, że przez to zamieszanie z superligą przegapiłem mecz.