Marotta: Zamiast walczyć musimy rozmawiać

25 kwietnia 2021 | 17:32 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji na Stadio Giuseppe Meazza Giuseppe Marotta wypowiedział się przed mikrofonem stacji DAZN. Dyrektor generalny Interu nie mógł uciec od pytań o niepowodzenie projektu Super League i ewentualne konsekwencje z tym związane. 

- Sankcje ze strony Serie A? Nic nie wiem o treści listu wysłanego do Dal Pino. Przeżywamy tragiczny moment dla całej piłki nożnej, która ukrywa problem zrównoważonego rozwoju. Ten model już nie działa i nie daje żadnej gwarancji również z powodu pandemii. Zamiast walczyć, mam nadzieję, że możemy porozmawiać o reformach w futbolu, poprzez zmianę formatów czy zmniejszenie profesjonalizmu, co mogłoby ograniczyć koszty.

Marotta odniósł się także do słów Antonio Conte, który nie chciał jednoznacznie zadeklarować, że jego przyszłość związana będzie z mediolańskim klubem:

- Conte miał rację, mówiąc, że wielu jego graczy nie miało dotąd do czynienia z podobną presją. Musimy pozostać silni, zdecydowani. Przeznaczenie jest w naszych głowach. Podzielam dwie koncepcje. Po pierwsze musimy maksymalnie skoncentrować się na ostatniej części sezonu. Druga dotyczy słowa klarowność. To normalne, ponieważ wszyscy trenerzy proszą o jasny program na przyszłość. Obecnie istnieje wiele niepewności. W odpowiednim czasie warto będzie się spotkać i porozmawiać. 

Źródło: DAZN

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich