CAMPIONI 2021

 

Marotta: Chcemy obronić Scudetto

3 maja 2021 | 00:40 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Podczas gdy większość mistrzowskich gratulacji pada pod adresem trenera i zawodników, nie wolno zapomnieć o tytanicznej pracy wykonanej przez Giuseppe Marottę. Dyrektor generalny Interu w rozmowie ze Sky Sport Italia podzielił się swoimi wrażeniami z pierwszego trofeum w czarno-niebieskich barwach.

- Kiedy przybyłem do Interu, istniała wyraźna różnica w stosunku do Juventusu. Wygranie Scudetto na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu nie powinno być postrzegane przez pryzmat błędów popełnianych przez rywali, lecz jako zasługa Interu.

- Potencjalnie moglibyśmy zdobyć 94 pkt, co byłoby bardzo dobrym wynikiem. Conte zasługuje na słowa uznania, ponieważ wniósł ze sobą ważne sportowe wartości ze swojej zwycięskiej kariery i przekazał je chłopakom. Żaden z nich nie zdobył wcześniej tytułu poza Arturo Vidalem. To osiągnięcie jest zasługą wielkiego lidera, jakim jest Antonio Conte.

- Moja filozofia mówi, że lepiej kupić jednego zawodnika mniej, ale zainwestować w dobrego trenera. Jego zarobki mają odzwierciedlenie w gablocie z trofeami i piłkarskim CV. Zaproponowałem Interowi Conte, ponieważ czułem, że jest właściwym człowiekiem we właściwym czasie. Wygraliśmy już trzy tytuły w Juventusie, więc znaliśmy się bardzo dobrze.

- Doskonale wiedziałem, że niektóre z jego wypowiedzi medialnych miały na celu zmotywowanie klubu i pchnięcie nas do przodu. On chciał robić szybsze postępy, my byliśmy nieco wolniejsi, ale naciskał, abyśmy razem osiągnęli coś ważnego. O wiele bardziej wolę kogoś takiego jak Conte, który mówi ci wszystko prosto w twarz, niż tych, którzy nie chcą powiedzieć, jak się sprawy mają.

- Nie opuściłem Juventusu. Nastąpiło porozumienie w sprawie rozwiązania umowy. Kiedy właściciele mają określone potrzeby i trwa przejrzysta dyskusja, w trakcie której pojawiają się pewne sytuacje, jedynym słusznym rozwiązaniem jest odejście na bok. Ogłoszenie miało miejsce w sobotę, a już w niedzielę otrzymałem wiadomość od Stevena Zhanga, więc natychmiast podjąłem nowe wyzwanie.

- Najtrudniejszy moment w ciągu ostatnich dwóch lat? Było wiele problemów. Najtrudniejsze negocjacje dotyczyły bez wątpienia Romelu Lukaku, ale Conte był przekonany, że on zrobi różnicę i miał rację.

- W temacie otwarcia nowej ery, rozwiązaliśmy już jeden z problemów przybyciem trenera takiego jak Conte, który daje gwarancję. Pandemia budzi obawy finansowe, więc musimy dokonać pewnych korekt, jeśli chodzi o koszty, ale o tym porozmawiamy później. Chcemy cieszyć się niezwykłą chwilą. Wspaniale byłoby wygrać Scudetto ponownie w następnym sezonie, ponieważ byłby to dwudziesty tytuł, który zapewniłby Interowi drugą gwiazdkę na koszulce.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 3

smerf1600

smerf1600 3 maja 2021 | 02:10   

Rety, jak to dobrze że mamy tego Kobre i nie musimy liczyć na takich asów jak Fassony, Paolile, czy inne Branki, tfu!

inter00

inter00 3 maja 2021 | 08:51   

Jeżeli kręgosłup zespołu zostanie, pozbędziemy się Vidalów, JM i innych Kolarovów a w ich miejsce wprowadzimy rozsądne zastępstwa uważam że w przyszłym sezonie jesteśmy w stanie z co najmniej z jednym trofeum sezon zakończyć. Ale na razie ciężko gdybać, po wakacjach i po pierwszych ruchach na rynku będzie można oceniać

maestro84

maestro84 3 maja 2021 | 10:23   

Powtórze słowa, które pisałem już nie raz: "brawo Panie Józefie!"
A w najblizszym mercato najlepszym transferem byłoby, jak napisał jeden z przedmowców, zachowanie kręgosłupa zespołu. Jeśli trzeba by kogoś poświęcić, to sorry Lautaro ale po mojemu padło by na Ciebie. (edycja 2021.05.03 10:26 / maestro84)


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich