CAMPIONI 2021

 

Ausilio: Zachowamy fundamentalnych graczy

5 maja 2021 | 21:17 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Obecnie w czarno-niebieskiej części Mediolanu trwa świętowanie odzyskania Scudetto, lecz coraz częściej przebija się pytanie, co dalej z mistrzowskim zespołem w dobie kłopotów finansowych klubu. Rąbka tajemnicy w rozmowie ze Sky Sport Italia uchylił Piero Ausilio. Dyrektor sportowy Interu zapewnił, że nikt nie rozważa opcji pożegnania któregoś z czołowych graczy.

- To dopiero początek. To była trudna podróż, ponieważ zmiana trzykrotna zmiana właściciela w ciągu dekady nigdy nie jest prosta. Rzucam wyzwanie każdemu, aby spróbował osiągnąć coś w tak krótkim czasie. W erze Suning, na szczęście znaleźliśmy pewną stabilność. Nigdy tego nie mówiłem, ale w poprzednim sezonie poczułem, że dzieje się coś wyjątkowego. Ligę skończyliśmy na drugim miejscu, zmniejszając stratę do Juventusu do jednego punktu i zagraliśmy w finale Ligi Europy.

- Nasza podróż zaczęła się od Spallettiego, ponieważ los Interu odmienił się dzięki bramce Matiasa Vecino przeciwko Lazio i awansowi do Ligi Mistrzów. Potem pojawił się Conte i doprowadził wszystko do maksimum. Myślałem, że do walki o tytuł zaangażuje się wiele drużyn, ale Conte zrobił różnicę. To szczęście, że go mamy. Marotta ma absolutną rację. Każdy zespół musi zbudować strukturę, zaczynając od trenera. Wszystkie te lata bez wygranych tylko zwiększyły presję do takiego poziomu, że jedynie ktoś z mentalnością Conte mógł temu podołać.

- Moment planowania przyszłości z trenerem i klubem jeszcze nie nadszedł, ponieważ najpierw chcemy nacieszyć się sukcesem. Mogę sobie wyobrazić, że będziemy musieli utrzymać jakość zespołu, ale priorytetem pozostają kwestie finansowe. Trener, jak zresztą każdy z nas, pragnie się rozwijać, poprawiać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać, ale musimy być też uczciwi. Nasze przychody w czasie pandemii uległy zmniejszeniu. Od roku nie ma kibiców i żyjemy z dochodów, które powinny być przeznaczone na inwestycje w skład.

- Kiedy brakuje tych pieniędzy potrzeba kreatywnych pomysłów. Plan zakłada, aby dobrze sobie radzić i nie rozważaliśmy sprzedaży graczy. Kiedy mówimy o przychodach, nie mamy na myśli tylko obniżenia kosztów. Mamy piłkarzy, których uważa się za fundamentalnych i będziemy chcieli ich utrzymać, aby potrzeby piłkarskie pokrywały się z ekonomicznymi.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

Maciej Pawul

Maciej Pawul 5 maja 2021 | 23:55   

"Wszystkie te lata bez wygranych tylko zwiększyły presję do takiego poziomu, że jedynie ktoś z mentalnością Conte mógł temu podołać"...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich