Chievo 2-2 Inter

10 maja 2009 | 17:10 Redaktor: Daniello Kategoria:Relacje3 min. czytania

Inter Mediolan zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Chievo Verona 2:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Marcolini oraz Luciano, zaś dla gości Crespo i Balotelli.

Nerazzurri rozpoczęli spotkanie w podstawowym ustawieniu 4-3-1-2. Pauzującego Zlatana Ibrahimovica zastąpił Hernan Crespo, Javier Zanetti zagrał od początku na prawej obronie, a jego miejsce w pomocy zajął Stankovic. Luis Figo również wybiegł w pierwszej jedenastce. Portugalczyk wystąpił jako ofensywny pomocnik.

Już w trzeciej minucie meczu argentyński napastnik Hernan Crespo dał prowadzenie Interowi. 33-letni snajper pewnie dobił strzał Cambiasso i skierował piłkę w światło bramki. Następna groźna akcja miała miejsce w 10 minucie meczu, lecz uderzenie Luisa Figo nie wpadło do siatki Sorrentino. Po dobrej grze Nerazzurrich, drużyna Di Carlo zaczęła atakować. Swoje okazje miał m.in. Pellissier, który strzelał niecelnie. Po atakach gospodarzy wreszcie doszło do wyrównania. Pomocnik Marcolini oddał strzał zza pola karnego i na nasze nieszczęście padła bramka. W pierwszej połowie nie miało miejsca nic wartego uwagi.

W 52 minucie tego pojedynku próbował Mario Balotelli, lecz dwukrotnie uderzył w obrońcę Chievo. Jakiś czas później młodziutki Włoch już wykorzystał swoją okazję i zdobył ładnego gola z powietrza. Kolejnym szukającym bramki był strzelec pierwszej Marcolini, który strzelił wprost w Burdisso wprowadzonego wcześniej przez Mourinho. Jedynie dzięki indywidualnym umiejętnościom bramkarza Interu Julio Cesara nie padło gola. Kilkanaście minut później Brazylijczyk Luciano pokonał swojego rodaka pięknym strzałem po ziemi. Pod koniec spotkania uderzał Javier Zanetti, jednak piłka nie wpadła do bramki rywali.

Scudetto będzie musiało poczekać, gdyż do jego zdobycia potrzebna była nasza wygrana oraz potknięcie rywali zza między Milanu. Jeśli Rossoneri zwyciężą ze Starą Damą, to wówczas przewaga Nerazzurrich spadnie do 5 punktów i końcówka sezonu może być bardzo gorąca.

Chievo 2-2 Inter (HT: 1-1)

Strzelcy: Crespo 3, Marcolini 27, Balotelli 65, Luciano 73.

Chievo: 28 Sorrentino; 21 Frey, 2 Morero, 33 Yepes, 4 Mantovani (83 Sardo 76); 10 Luciano, 16 Rigoni, 7 Marcolini; 31 Pellissier, 9 Bentivoglio (79 Esposito 73), 23 Bogdani (6 Malagò 82).
Niewykorzystane zmiany: 18 Squizzi, 5 Mandelli, 20 Kerlon, 77 Italiano.
Trener: Domenico Di Carlo.

Inter: 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 5 Stankovic (11 Jimenez 77), 19 Cambiasso, 20 Muntari; 7 Figo, 18 Crespo (9 Cruz 57), 45 Balotelli (16 Burdisso 67).
Niewykorzystane zmiany: 1 Toldo, 14 Vieira, 21 Obinna, 26 Chivu.
Trener: José Mourinho.