Lo Monaco: Z Mourinho będzie transferowa rzeźnia

6 maja 2021 | 10:07 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Ogólna

Pietro Lo Monaco, który słynnie ze zdania, że Jose Mourinho powinien oberwać w zęby, powiedział, że Roma musi być przygotowana na „rozlew krwi na rynku transferowym”.

Para starła się w czasach gdy Mourinho był trenerem Interu, wówczas Lo Monaco był dyrektorem sportowym w sycylijskim klubie Catania.

- W ogóle się tego nie spodziewałem, ponieważ wszystkie gazety mówiły o Maurizio Sarrim w Rzymie i bardziej rozsądnie byłoby kontynuować styl piłki nożnej, który przyjął Paulo Fonseca - powiedział Lo Monaco w rozmowie z GianlucaDiMarzio.com.

- To może być dobre posunięcie dla Romy, ale pociąga za sobą szereg konsekwencji. Jose z pewnością nie jest tym, który wyróżnia się swoją pracą na boisku, zwłaszcza nie tak bardzo, jak można by pomyśleć, biorąc pod uwagę jego sławę jako trenera.

- Z drugiej strony jest bardzo dobry w motywowaniu zespołu i zjednywaniu, dzięki czemu przecieki i plotki są trzymane z dala od szatni. Pod tym względem Fabio Capello był podobny i to nie przypadek, że Roma wygrała z nim Scudetto.

Jednak Lo Monaco z pewnością nie jest pod wrażeniem tego wyboru ani przybycia Tiago Pinto na stanowisko dyrektora sportowego.

- Nie rozumiem, dlaczego właściciele Romy wydają się tak zachwyceni portugalskim futbolem. Z całym szacunkiem, nie sądzę, żeby był lepszy niż włoski. Jeśli naprawdę chcą kogoś spoza Włoch, dlaczego nie wybrać kogoś, kto potrafi naprawdę zmienić świat, jak Marcelo Bielsa?

- W każdym razie, jeśli sprowadzisz trenera takiego jak Mourinho, bądź przygotowany na krwawą łaźnię na rynku transferowym. Jose potrzebuje swojej drużyny, więc graczy na pewnym poziomie, których w tej chwili Rzymianie nie mają.

Niektórzy sugerowali, że Roma próbowała skopiować odnoszący sukcesy model Antonio Conte, zatrudniając Mourinho.

- Chociaż Conte jest trochę bardziej dyplomatyczny, możemy spodziewać się, że Mourinho zwiększy awantury, które włoscy fani wydają się tak kochać. Mourinho wie, że musi przynajmniej zakwalifikować się do Ligi Mistrzów.

Lo Monaco powiedział kiedyś, że Mourinho należy „uderzyć w zęby, ponieważ jest kimś, kto nie szanuje swoich przeciwników, ani narodu, który go gości” podczas jednej z wielu publicznych wymian obelg.

- Pomijając moje wyobrażenia o nim, Mourinho nie jest dla mnie szczególnym przeciwnikiem. Zwycięstwo mojej Catanii 3:1 z potrójnym zwycięzcą czyli Interem jest niezapomniane.

Źródło: football italia

Polecane newsy

Komentarze: 2

inter00

inter00 6 maja 2021 | 12:33   

Po części chłop ma racje, aktualny skład Romy to nie jest skład jaki Mou by chciał. Jeżeli nie zakwalifikują się do LM to przygoda Portugalczyka może okazać się bardzo krótka

Pepesz1908

Pepesz1908 6 maja 2021 | 13:29   

A co nas MISTRZÓW Italii obchodzi jakaś Roma. Co to w ogóle jest As Roma


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich