Lautaro o Barcelonie, Realu Madryt i Serie A

6 maja 2021 | 21:55 Redaktor: boxingdivision Kategoria:Ogólna

Lautaro Martinez był gościem dzisiejszego wywiadu udzielonego ESPN Argentyna. Napastnik Nerazzurrich przyznał między innymi, iż był bliski dołączenia do Barcelony, ale nie żałuje że tak się nie stało.

- Byłem bardzo blisko złożenia podpisu pod kontraktem, który połączyłby mnie z Blaugraną. Oczywiście, byłem w tej kwestii w stałym kontakcie z Messim. Leo podpytywał mnie, jak wygląda sytuacja, ale nie było jakichś konkretnych ruchów z jego strony. To mogłaby być dla mnie wielka szansa. Barca miała jednak wtedy bardzo duże problemy finansowe i ekonomiczne, co sprawiło, że wolałem zostać w Interze.

Dziś uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Wygraliśmy scudetto, a to dla mnie coś naprawdę niezwykłego, aby zdobyć taki tytuł z tak legendarnym klubem. 

Gdy byłem w Racingu Avellaneda, dwa razy dzwonił po mnie Real Madryt. Ja chciałem jednak najpierw wyrobić sobie dobrą opinię w Argentynie. Przeniosłem się do Europy dopiero wtedy, gdy uznałem że nastał odpowiedni moment. 

Serie A to bardzo trudna liga dla napastnika. Dużą uwagę zwraca się tu na taktykę. Jest naprawdę ciężko zdobyć gola, gdy przeciwnicy bronią pola karnego całą jedenastką i zastawiają mur. Musisz działać bardzo szybko, nie masz zbyt wiele czasu do namysłu. 

Kiedyś chciałbym wrócić do Racingu... Kibice tego klubu są niesamowici i pełni pasji, ale tak samo wygląda to jeżeli chodzi o tifosich Interu. 

W swojej karierze dużo nauczyłem się od Diego Milito, którego poczynania śledziłem przez długi, długi czas - powiedział Lautaro Martinez. 

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 1

Matt1

Matt1 7 maja 2021 | 08:13   

dziwne, ze pominął Icardiego, z którym się kumplował na początku kariery i który pomógł mu z adaptacją :P


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich