CAMPIONI 2021

 

Zgrzyt na linii prezydent - drużyna

8 maja 2021 | 12:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Koniec sielankowej atmosfery w szeregach Nerazzurrich? Dzisiejsze wydanie Corriere dello Sport donosi o trudnych rozmowach Stevena Zhanga z zespołem i sztabem szkoleniowym. Tematem przewodnim były oczywiście pieniądze.

Stołeczny dziennik w ostatnim czasie wiele razy snuł czarne scenariusze o sytuacji mediolańskiego klubu, które później niekoniecznie znajdywały potwierdzenie w rzeczywistości. Jeśli jednak wierzyć rewelacjom CdS piłkarze i trenerzy Interu mieli bardzo negatywnie zareagować na prośbę prezydenta o obniżkę wynagrodzeń i rezygnację z premii na rzecz ratowania klubowego budżetu.

Steven Zhang nie ustaje w poszukiwaniu nowych rozwiązań, które mogłyby znacząco poprawić finansową kondycję klubu. Suning Group nie zamierza rezygnować z inwestowania w Inter, lecz obecna sytuacja wymaga sporych poświęceń na wielu płaszczyznach.

Źródło: Corriere dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 10

KawaOpole

KawaOpole 8 maja 2021 | 12:10   

Jakie inwestowanie GOŁODUPCE niech sprzedadzą swoje udziały i pakują mandzur

Lambert

Lambert 8 maja 2021 | 13:08   

Panie młody Zhang, myśle że takie ruchy to powinna być ostateczność

banikowy

banikowy 8 maja 2021 | 15:06   

No tak, wina Suning że pół świata miało lockdowny i nie mogli zarabiać. Wina suning że zamknięto stadiony i nie ma na nich kibiców.
Wina suning że nie wyszliśmy z łatwej grupy przez własną słabość i nie było $ za udział w dalszych rozgrywkach.
Kawa, zachowujesz się jak dziecko które będąc w sklepie, nie zważając na konsekwencje ekonomiczne, krzyczy że chce lizaka. Chociaż w sumie to najlepiej całego tira lizaków.
Wszystkie kluby muszą ograniczać koszty ale DLA KAWAOPOLE TO INTER POWINIEN W TYM OKIENKU WYJEBAC Z MILIARD OJRO NA TRANSFERY a za rok płakać że bankrutujemy i ffp nas gnoi.
Szkoda strzępić ryja

kandziak

kandziak 8 maja 2021 | 15:19   

Zgadzam sie, wygrali, zasłużyli wypelnili w kontrakcie umowe Suning niech płaci.

Ilfenomeno

Ilfenomeno 8 maja 2021 | 16:08   

Zazzaroni w akcji więc to pewnie bajki tego frustrata.

KawaOpole

KawaOpole 8 maja 2021 | 17:14   

banikowy zadłużenie 630 baniek nie wzięło się z braku kibiców!!! Ile klub ma przychodów z dnia meczowego ? 5.8 to był jakoś rekord .
Z Artykułu Deloitte który prezentował u nas Maciej Pawul w styczniu 2019 przychody z dnia meczowego stanowiły
12 % wszystkich wpływów wiec ten dług 630 baniek to napewno nie z braku kibiców, jakąś część owszem ile max 80 milionów reszta tego długu to pożyczka/ki zaciągnięte przez Chinoli na zakup klubu.

inter00

inter00 8 maja 2021 | 17:17   

Nie dziwie się zawodnikom, spełnili oczekiwania i zrobili kawał dobrej roboty. Takie ruchy to powinna być tylko i wyłącznie ostateczność

wróbel1908

wróbel1908 8 maja 2021 | 17:53   

Marotta potwierdził że premie będą wypłacone.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 8 maja 2021 | 19:27   

Podobne ruchy ze strony prezydenta Interu (o ile rzeczywiście miały miejsce) wysłałyby jasny sygnał o katastrofalnej sytuacji finansowej Zhangów i najpewniej mogłoby zaszkodzić im w interesach niezwiązanych z futbolem, o ile cała ta ciągnąca się pożyczka już tego nie zrobiła. Dramat. Pocieszam się, że prędzej mediolański klub sprzedadzą, niż zaorają jak Jiangsu Suning, zresztą Zanetti sam się wygadał, że było zimą blisko.
Co do finansów, to cieszymy się, jak dobrze Suning zarządza klubem, ale fakty są takie, że i bez koronawirusa non stop Inter jest na coraz większym minusie. "Ze sprawozdania finansowego wynika, że straty Interu na dzień 31 marca 2020 wynosiły -103,1 mln euro (rok wcześniej zaledwie -31,6 mln euro, a 30 czerwca 2019 -48,3 mln euro)." To cytat z artykułu redaktor Anety z lipca ubiegłego roku, kolejne lata lecą i tak się zbiera coraz większa kwota, najwięcej idzie w wypłaty właśnie. (edycja 2021.05.08 19:37 / Maciej Pawul)

superofca

superofca 9 maja 2021 | 13:59   

Hmmm, mogliby chwilę poczekać ale z drugiej strony prośba o rezygnację z premii tego rodzaju to dramat. Imho czeka nas sprzedaż 5 lub więcej zawodników, w tym tych którzy do Scudetto walnie się przyczynili. Ale jeśli utrzymamy szkielet drużyny to może uda się obronić tytuł. Jeśli pojedziemy po bańdzie z odchudzaniem składu, to wylądujemy jak Roma.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich