CAMPIONI 2021

 

Marotta: Będziemy rozmawiać z zawodnikami

8 maja 2021 | 23:56 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

We włoskiej prasie pojawiły się informacje o zgrzycie między zawodnikami i trenerami Interu a włodarzami klubu. Sporną kwestę miały stanowić oczywiście finanse. Giuseppe Marotta zaprzeczył tym doniesieniom, lecz jednocześnie zapowiedział, że planowane są negocjacje z drużyną.

- Mogę potwierdzić, że w przyszłym tygodniu odbędą się indywidualne spotkania z zawodnikami, u boku właścicieli i prezydenta Stevena Zhanga. Chcemy uświadomić piłkarzom, z jakimi trudnościami finansowymi zmaga się piłka nożna w czasach pandemii, a w szczególności Inter.

- Premie za zdobycie Scudetto zostaną wypłacone, ponieważ zostały wywalczone. Cała reszta jest kwestią uchwycenia momentu, w którym znajduje się obecnie cała piłka nożna. Nie ma żadnego dyktatu ze strony klubu, po prostu chcemy współpracować z zawodnikami i odwoływać się do ich sumień w tym trudnym dla wszystkich momencie. 

- Obecny model piłki nożnej nie jest zrównoważony. Koszty nadal lewitują, a w naszym przypadku wynagrodzenia stanowią 70-80% przychodów. W takiej sytuacji każda firma byłaby bliska bankructwa. Każdy klub ma pewne koszty i niepewne przychody. To niczyja wina, a katastrofalna konsekwencja pandemii. W ciągu ostatnich kilku lat klub zainwestował setki milionów euro. To było globalna pandemia, więc nic nie mogliśmy poradzić.

- Transfery? Ta drużyna zasłużenie sięgnęła po Scudetto, więc oznacza to, że mają jakość. Celem dużego klubu zawsze są wzmocnienia, ale to tym porozmawiamy później. Jesteśmy tutaj, aby świętować zdobycie mistrzostwa. W późniejszym terminie spokojnie porozmawiamy o przyszłości.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich