CAMPIONI 2021

 

Ranieri: Chcieliśmy uhonorować mistrzów

9 maja 2021 | 00:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem meczu z Sampdorią byliśmy świadkami sympatycznej uroczystości. Piłkarze gości utworzyli szpaler, aby uhonorować nowych mistrzów Italii. Pomysłodawcą całej akcji był szkoleniowiec Blucerchiatich Claudio Ranieri.

- Szkoda, że tak szybko straciliśmy bramkę, a kiedy udało nam się wrócić do gry, od razu wpadła kolejna. Inter był niesiony na skrzydłach entuzjazmu, a my nie byliśmy sobą. Gospodarze na wszystko zasłużyli, lecz część winy leży po naszej stronie.

- Chcieliśmy odnieść sukces. Wiedzieliśmy, że Inter będzie świętować, lecz nie chcieliśmy być jedynie ofiarami. Inter często siada z tyłu i próbuje uderzyć z kontry, lecz tym razem zagrali ze znacznie większą swobodą i radością niż zwykle. Ograniczyliśmy się do oglądania.

- Szpaler? Powiedziałem Quagiarelli i pozostałym chłopakom, że dobrze byłoby uczcić mistrzów podobnie, jak ma to miejsce w Anglii. Natychmiast się ze mną zgodzili. To jest sport. Uważam, że powinien objawiać się w drobnych gestach, zwłaszcza w stosunku do drużyny, która wygrała na cztery kolejki przed końcem sezonu. Doświadczyliśmy tego w Leicester, kiedy w następnym meczu szpaler utworzyli dla nas zawodnicy Chelsea.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 6

Matti

Matti 9 maja 2021 | 08:55   

Szacunek.

Huragan1410

Huragan1410 9 maja 2021 | 10:13   

Klasa człowiek. Od zawsze go lubiłem i bardzo cieszyłem się jak utarł nosa Mou mistrzostwem Anglii za te jego szydery. Mourinho klasy mógł by się od niego uczyć.

Rahi

Rahi 9 maja 2021 | 12:24   

Szkoda, że nasi nie odwdzięczyli się uściskami ręki choćby z Ranierim. Albo przeoczyłem.

cichy32

cichy32 9 maja 2021 | 13:49   

Ciekawe czy Juventus tez nam pogratuluje %)

domi

domi 9 maja 2021 | 14:38   

Równy gość, taki poczciwy staruszek, żadnego urazu nie żywi, nie jak gruby Hiszpan Beniek, co to trenował Inter sezon przed nim. Brawo Klaudiusz.

superofca

superofca 9 maja 2021 | 20:00   

Claudio Ranieri jest mega, miałem do niego duży żal po epizodzie u nas ale jak pokazały późniejsze lata to niekoniecznie była jego wina.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich