Inter przegrał wojnę nerwów

15 maja 2021 | 17:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje2 min. czytania

Po przeciętnym, ale pełnym emocji spotkaniu Inter przegrał w Turynie 2:3. Dla gospodarzy bramki zdobywali Cristiano Ronaldo i dwukrotnie Juan Cuadrado. Dla Nerazzurrich najpierw strzelił Romelu Lukaku, a samobójcze trafienie zanotował Giorgio Chiellini.

11' Skriniar uratował kolegów po strzale Kulusevskiego.

11' Bardzo niecelne uderzenie Chiesy.

13' Kulusevski obejrzał żółtą kartkę.

20' Żółta kartka dla Bentancura.

21' De Vrij zablokował Kulusevskiego. Rzut rożny dla Juve.

23' Interwencja VAR i rzut karny dla gospodarzy. Darmian faulował Chielliniego i dodatkowo obejrzał żółtą kartkę.

24' Handanović obronił próbę Cristiano Ronaldo, ale dobitka Portugalczyka była już skuteczna.

32' Niecelny strzał Danilo.

34' Karny dla Interu! VAR dopatrzył się faulu De Ligta na Lautaro.

35' Lukaku ze stoickim spokojem pokonał Szczęsnego.

42' Składna akcja i niecelne wykończenie Danilo.

45+1' Handanović obronił strzał głową w wykonaniu Rabiota.

45+3' Potężny strzał Cuadrado, rykoszet od Eriksena i Handanović skapitulował.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

46' Perisic zastąpił Darmiana.

48' Nieporozumienie Danilo ze Szczęsnym, ale bez przykrych konsekwencji.

51' Lautaro uderzył nieznacznie nad poprzeczką.

55' Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Bentancura.

57' McKennie zmienił Kulusevskiego.

58' Szczęsny złapał piłkę po wolnym Eriksena.

70' Morata i Demiral pojawili się za Cristiano Ronaldo i Chiesę.

73' Sensi zmienił Eriksena.

74' De Ligt uprzedził Lautaro po dograniu od Hakimiego.

74' Żółta kartka dla Lautaro.

76' Bardzo niecelny strzał Perisicia.

77' Niecelny strzał Barelli w dogodnej sytuacji.

77' Żółta kartka dla Bastoniego.

80' Vecino zmienił Bastoniego.

82' Szczęsny obronił strzał głową Bastoniego.

83' Samobójcze trafienie Chielliniego. Włoch będący pod naciskiem Lukaku wpakował piłkę do własnej bramki. Sędzia początkowo odgwizdał faul Belga, ale po powtórce wideo zmienił swoją decyzję.

85' Żółta kartka dla Chielliniego.

86' Rzut karny dla Juve. Kontrowersyjna decyzja sędziego Calvarese, który dopatrzył się przewinienia Perisicia na Cuadrado.

88' Cuadrado wykorzystał jedenastkę.

88' Żółta kartka dla Brozovicia.

90' Żółta kartka dla Cuadrado.

90+2' Czerwona kartka dla Brozovicia.

90+4' Koniec meczu.

***

Juventus - Inter 3:2 (2:1)

Gole: C.Ronaldo 24, Cuadrado 45+3, 88 (k) - Lukaku 36 (k), Chiellini 83 (sam).

JUVENTUS (4-4-2): 1 Szczesny; 13 Danilo, 4 De Ligt, 3 Chiellini, 12 Alex Sandro; 16 Cuadrado, 30 Bentancur, 25 Rabiot, 22 Chiesa (28 Demiral 70'); 44 Kulusevski (14 McKennie 58'), 7 C. Ronaldo (9 Morata 70').
Rezerwowi: 31 Pinsoglio, 77 Buffon, 5 Arthur, 8 Ramsey, 10 Dybala, 19 Bonucci, 33 Bernardeschi, 53 Felix Correira.
Trener: Andrea Pirlo.

INTER (3-5-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni (8 Vecino 80'); 2 Hakimi, 23 Barella, 77 Brozovic, 24 Eriksen (12 Sensi 73'), 36 Darmian (14 Perisic 46'); 9 Lukaku, 10 Lautaro.
Rezerwowi: 27 Padelli, 97 Radu, 5 Gagliardini, 13 Ranocchia, 15 Young, 33 D'Ambrosio, 99 Pinamonti.
Trener: Antonio Conte.

Komentarze: 51

15 maja 2021 | 17:27

No to będzie walka na śmierć i życie

15 maja 2021 | 17:32

Najsilniejszy skład. To teraz po zwycięstwo!

Huragan1410

Huragan1410

15 maja 2021 | 17:33

Nie chce pompować balonika ale to my jesteśmy zdecydowanymi faworytami, to my jesteśmy mistrzami, to my mamy kosmiczną serię, to my mamy przewagę psychologiczną a to oni mają nóż na gardle. Złamać ich na początku meczu a później dobijać i upodlić. Taki chciałbym widzieć scenariusz.

15 maja 2021 | 18:51

Słaba ta pierwsza połowa niestety. Jakby brak jakiejkolwiek chęci do ataku - jedyny strzał na bramkę Szczęsnego z karnego, to trochę mało... (edycja 2021.05.15 18:51 / Darkos)

15 maja 2021 | 19:44

Przewaga liczebna, nic nie ma Inter do stracenia a i tak wygląda to mizernie i przykro.

15 maja 2021 | 19:53

Przykro mi to pisać ale jeżeli Juve w tym sezonie gra słabo, to jak my gramy? Serie A szybuje w dół. Niestety.

15 maja 2021 | 19:55

Przez pół godziny podawać sobie piłkę przy bramce przeciwnika z gównem efektem a później pretensję cały Inter szkoda miałem nadzieję na dojebanie judaszą

15 maja 2021 | 19:56

Juventus nawet w 10 cały czas miał 11 ludzi na boisku. Pięknie sędzia im mecz rozegrał. Choćby za uszy, to do ligi mistrzów wciągnąć trzeba. Żałosne.

15 maja 2021 | 19:58

Nie będę oceniać pracy sędziego, szkoda że nie dobili ich nasi ,szkoda

Derby kontrowersyjne jak zwykle xd

banikowy

banikowy

15 maja 2021 | 20:00

Zagraliśmy dramatyczny mecz, środek pola zabetonowany, żaden z pomocników nie był w stanie pociągnąć ani dobrze rozegrać.
Perisic to dno co pisałem w poście na temat przedłużenia z nim kontraktu.
Na spory minus też Brozo, darmian i Perisic.
Na plus Lukaku i Lautaro, Sensi fajnie próbował, obrona naprawdę solidnie ale bramki padały nie po błędach obrońców.

I nie wiem po co jest mowa w ogóle o sędzi, nic złego nie podjął, Perisić sie podpalił, Cuadrado jak zwykle "przyskurwysynił", wszystko gut.
No i dawno mnie tak czerwona kartka nie ucieszyła jak Brozo dzisiaj. (edycja 2021.05.15 20:04 / Lambert)

Bonhart25

Bonhart25

15 maja 2021 | 20:01

I Scudetto straciło smak :(i jeszcze dwa gole musiał strzelić ta k*rwa ten mały karakan..

cipcior

cipcior

15 maja 2021 | 20:08

Wszystkie decyzje były ok, do wybronienia przez sędziego, nie stresujcie się.

15 maja 2021 | 20:09

Szkoda. Pierwsza połowa zaważyła na którą piłkarze Interu nie wyszli. Forza Inter

15 maja 2021 | 20:11

Nie ma co dramatyzować, w kontekście świętowania Scudetto ważne jest teraz porządne rozpykanie Udinese, bo strata punktów z nimi u siebie to byłby dopiero zgrzyt.

ArturO888

ArturO888

15 maja 2021 | 20:12

Wielki zawód, że nie udało się okrasić tego Scudetto wygraną w Turynie i wyrzuceniem Juventusu z top 4. Pomoc dzisiaj beznadziejna, tak samo jak Darmian i Perisic. Co tu dużo mówić cały sezon to beczka miodu, ale na koniec ten mecz jest łyżką dziegciu.

Z Darmianem, Perisiciem czy że starzejącym się Handa to my Ligi mistrzów nie zwojujemy... Czeka nas przykra weryfikacja za rok jak trafimy na takie City czy Bayern. To nie oszukujemy się z transferów nici a może jeszcze ktoś odejść.

Dominikkk

Dominikkk

15 maja 2021 | 20:15

Nie ma środka pola z pro/ ważni drużynami , brak lidera ... gramy chaotycznie , średnio . Hakimi nic wielkiego nie gra z ważnymi drużynami.

Dominikkk

Dominikkk

15 maja 2021 | 20:16

Nam potrzeba lidera który gra do przodu i ma wizję jak to zagrać

15 maja 2021 | 20:21

Dominikkk zgodzę się nie mamy kogoś takiego tzn mam 3 graczy co by mogli ale Conte ich inaczej ustawia, brak nam takiego ofensywnego pomocnika wchodzącego w pole karne rywala dryblingniem, błyskotliiwy szybki ,że strzałem spod kolana .

TheClear

TheClear

15 maja 2021 | 20:24

Calvarese nawet nie sprawdzał w monitorze. Wiedział, że musi to dać Juve. To Cuadrado kopnął Perisica. :/

15 maja 2021 | 20:28

Oglądając mecz miałem wrażenie że Perisic faulował ale oglądając wiele powtórek z różnych ujęć mam wrażenie że karnego być nie powinno

15 maja 2021 | 20:35

Oglądając powtórki, również uważam że Perisic nic nie zrobił a ta żmija Cuardado naciągnął sedziego... Żal że sędzia nawet Varu nie użył.

15 maja 2021 | 20:46

Na koniec Atalanta z Milanem na remis i bye bye Juve :D :D Także spokojnie.

Huragan1410

Huragan1410

15 maja 2021 | 20:50

Najgorszy nasz mecz w tym roku. Bez walki bez zaangażowania. Perisić nie faulował Cuadrado. To że nic nie dał od siebie po zmianie to jest inna rzecz. Środek pola fatalny. Jeden warty odnotowania piękny cross Eriksena do Hakimiego to mało jak na 3 ludzi w środku pola i 90 minut gry. O arbitrze mówił nie będę. Wprowadził nerwy na boisku swoimi decyzjami przez co mecz zrobił się taki jak widzielišmy. Oby w ostatniej kolejce Napoli i Milan dociągnęły sezon zwycięstwem.

Matti

Matti

15 maja 2021 | 21:16

A powie mi ktoś co sędzia tam gwizdał jak Lautaro orzerwotką strzelił? Bo jak rzekomy faul Lukaku na Chiellinim to nieźle.

pawell190

pawell190

15 maja 2021 | 21:25

Sędzia nie nosi koszulki Interu. Ale jak grasz mecz w przewadze, to musisz go wygrać bądź zremisować. Tyle i aż tyle.

MAV

MAV

15 maja 2021 | 21:43

Nie ma co teraz osądzać sędziego. Grasz z przewagą zawodnika to taki mecz z mocnym rywalem musisz wygrać. Jak nie potrafimy tego zrobić to ponownie będzie porażka w LM. Niestety nas gubi jedno ustawienie. Czasem aż się prosi aby jeden z pomocników grał wyżej, żeby wszedł w jakiś drybling pod polem karnym lub w polu karnym, nie zawsze wahadła wszystko będą załatwiła. Nakręcili się wszyscy że Juve rozjedziemy, ale trzeba jeszcze czymś zaskoczyć przeciwnika a my jesteśmy zbyt przewidywalni. Porażkę mamy tylko i wyłącznie na własne życzenie, bo Juve nie grało nic nadzwyczajnego

Dominikkk

Dominikkk

15 maja 2021 | 21:49

Dopóki nie będziemy mieć w środku pola reżysera gry to będzie to wyglądać tak jak dziś w lm, potrzebujemy kogoś takiego jak sensi z samego początku . Eriksen to nie jest to czego szukamy do rozgrywania piłek być może się coś zmieni w następnym sezonie chodź to kwestia sporna.

15 maja 2021 | 23:45

Wielkie Juve, kolejna wygrana nad Interem w swoim, złodziejskim stylu. Kibice tego klubu muszą pękać z dumy

hawk247

hawk247

16 maja 2021 | 00:16

Pomijając naszą żałosną grę, Calvarese zafundował wszystkim to co najgorsze we włoskim sędziowaniu. Wiele kontrowersyjnych decyzji, nie zdziwię się jak dostanie z tydzień kary za ten mecz.

el_loco

el_loco

16 maja 2021 | 01:01

Wy tak naprawdę? Uważacie, że karny słusznie był podyktowany? JPRD! Co za łby!

Kiksu

Kiksu

16 maja 2021 | 02:22

Wstyd przegrać z najsłabszym juve od lat. Tak po prostu

16 maja 2021 | 06:54

Meczu nie widziałem, z tego co piszecie strasznie słabo zagrali, ale niektórzy to już przesadzają z krytyką. Pialiście po zdobyciu mistrzostwa i pokonaniu Romy, takie mecze się zdarzają i będą się przydarzać. Przypominam, że nie tak dawno nie daliśmy im nawet okazji do strzału. Super byłoby wygrać, jasne, pozbawić ich LM no też by było super choć nie na tym to polega. Naszego sukcesu nic nie przyćmi a Milan i Napoli muszą walczyć do końca o LM. Potknięcia będą się zdarzały, zarówno z ogórkami jak i z kiepsko grającym Juve. FORZA INTER!!

CriskKL

CriskKL

16 maja 2021 | 08:28

Juventus niestety ale wróci na swój tor, ta porażka pokazuje jakim jesteśmy dnem w meczach o stawkę tak samo jak w lidze mistrzów. Conte to nie trener na takie rywalizację i zobaczycie co będziemy grać w przyszłym sezonie..

Bonhart25

Bonhart25

16 maja 2021 | 10:06

Ciekawe ile jeszcze lat będziemy czekać na zwycięstwo w Turynie? Pewnie do tego czasu stadion nie będzie już nazywal się "Allianz" ;) Inter najsilniejszy od 10 lat a juve najsłabsze od lat a i tak porażka jak zwykle

ArturO888

ArturO888

16 maja 2021 | 10:29

Nie ma co narzekać że porażka to wina sędziego. Perisic nie faulował Cuadrado, to fakt, ale grając ponad pół godziny z przewagą w tym momencie ten mecz powinien być już rozstrzygnięty na korzyść Interu. Fakt jest również taki że w ustawieniu Conte, z mocnymi drużynami pomocnicy muszą grać idealnie, tak jak np pierwszym meczu z Juventusem. Kolejny fakt, Juventus jest najsłabszy od lat w tym sezonie i należało ten mecz wygrać, tak jak to zrobił niedawno Milan. Tak czy inaczej trzeba się cieszyć że Scudetto, mieć nadzieję że sytuacja w klubie się unormuje i niedociągnięcia zostaną wyeliminowane przed kolejnym sezonem.

Huragan1410

Huragan1410

16 maja 2021 | 11:12

Luq1989 bardzo mądrze to napisałeś. Podpisuję się. Bez paniki i toczenia piany. Jesteśmy Mistrzami. Mamy Scudetto. Forza Grande Inter. Po krótkim odpoczynku brać się do roboty na każdych szczeblach klubowych żeby utrzymać poziom w następnym sezonie i poprawić się w LM gdzie mamy pierwszy koszyk.

Kacperi

Kacperi

16 maja 2021 | 11:18

Nie wiem jak można powiedzieć że tam był karny i że sędzia może się z tego wybronić. Przecież ewidentnie nic nie było nawet sam del Piero powiedział że tam nie powinno być karnego i sędzia się z tego meczu wybronić nie może. Fun fuckt słabo graliśmy.

Milan1899

Milan1899

16 maja 2021 | 13:52

Co ten sędzia odjebał, to nie mam pytań! Cóż, wiadomo, Juve... I wszystko jasne!

Matt1

Matt1

17 maja 2021 | 07:14

Nie ma się co spinać. Było do przewidzenia, że Juve nie może być poza LM. Nienawidze tego zespolu i zaluje ze wlaczylem koncowke tego meczu bo juz nie raz obiecalem sobie nie ogladac. Z mafia sie nie wygra