CAMPIONI 2021

 

Berti: Fajnie jest podkraść gracza Milanu

22 czerwca 2021 | 00:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Znany z ciętego języka i wyjątkowej sympatii do lokalnego rywala Interu Nicola Berti nie potrafił odmówić sobie wbicia szpilki przy okazji spodziewanego transferu Hakana Calhanoglu.

- Zawsze fajnie jest podkraść gracza Milanowi. Żarty na bok. To przekonujący transfer z perspektywy taktycznej, nawet jeśli w Milanie grał bardziej z prawej strony, a teraz będzie tworzył tercet środkowych pomocników. Jego umiejętności techniczne nie podlegają dyskusji.

Zdaniem Bertiego siła drugiej linii Interu powinna opierać się jednak na barkach innego gracza:

- Sensi jest bardzo mocny. Przez pierwsze dwa miesiące pod wodzą Conte grał lepiej niż Iniesta, lecz potem miał zbyt wiele kontuzji. Wszystkie te problemy mogą mieć wpływ na mentalność graczy.

- Conte okazał się wartością dodaną. Przykro mi, że odszedł. Inzaghi to właściwy wybór, aby go zastąpić. Obaj używają podobnego systemu, a Lazio zawsze dobrze prezentowało się pod jego wodzą. To dla niego wielkie wyzwanie.

Były gracz Nerazzurrich wyraził również swoją obawę przed sprzedażą Lautaro Martineza:

- Rozbicie jednego z najlepszych duetów napastników w Europie byłoby świętokradztwem. Cena Lautaro jest wysoka, ale nie zrelaksuję się, dopóki okienko transferowe nie dobiegnie końca, ponieważ jest kilka klubów, które mogą sobie na niego pozwolić.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 1

Huragan1410

Huragan1410 22 czerwca 2021 | 00:34   

Legenda!


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich