Marotta: Hakimi? To bolesny transfer

1 lipca 2021 | 09:12 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Transfery

Dyrektor generalny Interu - Beppe Marotta udzielił wywiadu na inaugurację okna transferowego. W rozmowie poruszył temat transferu Achrafa Hakimiego, odnowienia umowy z Lautaro Martinezem, a także możliwości wymiany z Fiorentiną.

Najbardziej dochodową transakcją będzie sprzedaż Achrafa Hakimiego. Na jakim jest to etapie?

- Niedługo zamkniemy operację, którą nasz dyrektor sportowy zainicjował w absolutnie doskonały sposób. Jest to bolesna transakcja, której dokonamy z ogromnym smutkiem. Klub potrzebuje jednak pieniędzy, by zapewnić ciągłość i stabilność. Nie oznacza to, że Inter nie chce dążyć do ważnych celów, ponieważ obok pieniędzy jest kreatywność i kompetencje menadżerów, by stworzyć drużynę konkurencyjną pod względem historii i wyników.

Fani są ciekawi, czy inne wielkie nazwiska też mogą opuścić Inter, czy jednak sytuacja dotyczy wyłącznie Hakimiego?

- Dziś jesteśmy w stanie powiedzieć, że ta operacja pozwala nam wszystkiemu stawić czoła. Reguła rynku jest taka, że gdy zawodnik wyraża wolę odejścia, trudno go powstrzymać. W tej chwili nie ma żadnych symptomów względem pozostałych piłkarzy. Mam nadzieję, ze ta mistrzowska grupa pozostanie prawie w całości.

A jak wygląda sytuacja odnowienia umowy z Lautaro?

- Rozpoczęliśmy rozmowy, która doprowadzi nas do przedłużenia umowy.

Czy Bellerin może być alternatywą za Hakimiego, czy jednak faworytem Inzaghiego jest Lazzari?

- Oba nazwiska są interesujące, ale w tej chwili musimy działać na spokojnie. Ważnym założeniem jest to, że nie możemy dokonywać dużych inwestycji. Jasnym jest, że musimy działać z kreatywnością, by wykorzystać możliwości, jakie obecnie oferuje rynek.

Jak uciążliwy jest fakt braku możliwości inwestowania?

- Dotyczy to wielu klubów, nie tylko nas. Nastąpił spadek gospodarczy, który prowadzi do bardziej ostrożnego zarządzania z administracyjnego i finansowego punktu widzenia.

Jakie są twoje pierwsze odczucia względem Inzaghiego?

- Pozytywne jest to, że znajdujemy w nim zwycięskie cechy trenera takiego jak Conte. Jesteśmy pewni, że może to oznaczać utrzymanie ciągłości projektu zapoczątkowanego przez Conte. Inzaghi ma odpowiedni profil, by zostać uznanym za godnego następcę.

Czy istnieje możliwość wymiany Drągowski-Sensi?

- Nie, to nie jest okazja. Spróbujemy wykorzystać okazję bez szaleństwa.

Źródło: fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 6

silvio

silvio 1 lipca 2021 | 11:29   

Chętnie widział bym Drągowskiego w Interze nawet za wiecznie kontuzjowanego Sensiego... i spodziewałem się innej odpowiedzi ale jak Cobra mówi, że to nie opłacalne to ja mu wierzę.

Oba

Oba 1 lipca 2021 | 12:55   

Marotta to w tej chwili nasza nadzieja na jako taka przyszłość. Jego słowa o tym, że zakończyły się sprzedaże pokazują, że mimo konieczności transferu Hakimiego nie ma co płakać. Pokazują też jak rozkapryszonym trenerem jest Conte, bo nie uważam, żeby ta drużyna przestała być konkurencyjna po wyjęciu jednego elementu. Nawet takiego jakim był Hakimi.

DonPietro

DonPietro 1 lipca 2021 | 14:49   

To jest siła Interu, dyrektorzy i działy im podległe działają na poziomie światowym. Zawodnicy przychodzą i odchodzą, ale miejsca kluczowe są ekpsercko obsadzone. Przetrwamy kryzys. Trzeba tylko pozbyć się szrotu, chwytać okazje i uzupełnić młodymi talentami a będzie dobrze. Marrota prowadź.

Huragan1410

Huragan1410 1 lipca 2021 | 15:16   

Marotta jak ja Ci dziękuje za słowa o drągowskiej. Twoje zdrowie!!!

lopez0491

lopez0491 1 lipca 2021 | 20:57   

sprzedałbym Martineza , zostawił Hakimiego :[

MrSly

MrSly 2 lipca 2021 | 15:14   

Boli jak cholera, taki utalentowany Hakimi odchodzi, a Vidal i Kolarov dalej siedzą w naszych barwach, sadge :(


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich