Conte: Lukaku jest jednym z najlepszych

1 lipca 2021 | 21:50 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Już jutro reprezentacja Włoch stoczy bój o najlepszą czwórkę Mistrzostw Europy z Belgami. Dziennikarze na Półwyspie Apenińskim skupiają swoją uwagę przede wszystkim na Romelu Lukaku, z którego strony powinno nadchodzić największe zagrożenie dla włoskiej defensywy.

Napastnik Interu w ostatnich sezonach stał się prawdziwym postrachem obrońców, w czym ogromną zasługę ma Antonio Conte. Były opiekun Nerazzurrich udzielił obszernego wywiadu francuskiemu L'Equipe, w którym mówił nie tylko o Lukaku:

- To wyjątkowe mistrzostwa, ponieważ pandemia miała wpływ na przygotowanie zespołów. Poziom niektórych drużyn, nawet faworytów, został naruszony. COVID miał dramatyczny wpływ na futbol. To normalne, że podczas przygotowań część trenerów preferowała jakość indywidualną. To dlatego, że pandemia nie pozwoliła pracować nad tożsamością gry. Niektórych mechanizmów nie da się zaimprowizować, lecz są one efektem ciężkiej pracy.

- Włosi są jedną z tych drużyn wyjątków, ponieważ potrafili znaleźć odpowiednią równowagę między atakiem i obroną, a także grą zespołową. Nie ma przypadku, że nie ponosisz porażki w kolejnych 31 meczach. Istnieją pewne podobieństwa do mojej reprezentacji z 2016 roku. Przede wszystkim, mówimy o zespołach z własnym balansem i tożsamością gry. Wówczas możesz grać moim 3-5-2 lub 4-3-3, jak to robi Mancini. To zależy od cech i jakości graczy, ale najważniejsze jest, aby zawsze tworzyć ideę, strukturę, DNA.

- Odniesienie sukcesu nie jest łatwe, ponieważ trener ma ograniczony czas na pracę z grupą. Musisz wiedzieć, jak wykorzystać każdy drobny moment. Dla trenera bardzo ważne jest, aby znaleźć równowagę między wiedzą, jak znaleźć tożsamość i zarządzaniem indywidualnościami. Musisz wiedzieć, jak zastosować swoje pomysły i nadać zespołowi odpowiednią mentalność. Różnica polega na umiejętności przekonywania zawodników, byciu zawsze wiarygodnym i uczciwym w relacjach z nimi. To pozwala być wymagającym i naśladowanym. Każdy musi walczyć o ten sam cel, który można osiągnąć tylko w pocie czoła, pracy, koncentracji i motywacji.

- Włochy Manciniego to prawdziwy i zjednoczony zespół. Istnieje równowaga między obroną a atakiem, wszyscy walczą razem. Nie uważam, że Belgia jest faworytem tego meczu. To będzie wyrównana gra. Wszystko będzie zależało od determinacji i dbałości o szczegóły, a także oczywiście od możliwości wystawienia najmocniejszych składów. Zwycięstwo z 2016 roku? Może Belgowie byli silniejsi, ale udowodniliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem.

- W tej chwili Lukaku jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Posiadał już znaczące umiejętności fizyczne i techniczne, ale w ciągu tych dwóch lat poczyniliśmy jeszcze większe postępy. Jego udział w meczu, praca dla zespołu i przejrzystość pod bramką uległy poprawie.

Źródło: L'Equipe

Polecane newsy

Komentarze: 3

inter00

inter00

2 lipca 2021 | 01:56

Jedno trzeba przyznać, nawet najwięksi krytycy Conte musza się z tym zgodzić, że Włoch zrobił z Lukaku potwora

Huragan1410

Huragan1410

2 lipca 2021 | 10:23

Dzięki Conte wszyscy Judasze i pseudo experci z tej strony, co na niego pluli, cieszyli się ze scudetto. To przede wszystkim trzeba mu przyznać.

MrSly

MrSly

2 lipca 2021 | 12:37

No Lukaku miał zajebisty sezon, na Euro też pokazuje na co go stać, oby jak najdłużej utrzymywał tą formę


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich