Chile odpadło z Copa America

3 lipca 2021 | 10:11 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Romelu Lukaku nie jest jedynym piłkarzem Interu, który w ostatnich godzinach pożegnał się z turniejem międzynarodowym. Jego los podzielili Alexis Sanchez i Arturo Vidal, reprezentujący Chile.

W ćwierćfinale Copa America przyszło im się mierzyć z Brazylią, czyli aktualnym mistrzem kontynentu. Canarinhos zwyciężyli 1:0 po bramce Lucasa Paquety z 46. minuty. Chilijczykom nie pomogła gra w przewadze, bowiem w 48. minucie czerwoną kartką został ukarany Gabriel Jesus.

Alexis Sanchez, który poprzednie mecze opuścił z powodu urazu, tym razem pojawił się w wyjściowym składzie, jednak w przerwie został zmieniony przez Bena Breretona.

Arturo Vidal rozegrał całe spotkanie, a w 88. minucie otrzymał żółtą kartkę. Po meczu środkowy pomocnik miał sporo zastrzeżeń do pracy arbitra.

- Sędzia okazał się klaunem. Nie pozwalał grać, ciągle zatrzymywał mecz. Myślał chyba, że jest gwiazdą serialu. Takie sytuacje są trudne dla zawodników - powiedział Vidal.