CAMPIONI 2021

 

Entuzjazm Simone Inzaghiego

6 lipca 2021 | 10:55 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Dzisiejsza prasa skupia się przede wszystkim na wieczornym spotkaniu reprezentacji Włoch i walce o awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Tematy klubowe, co zresztą zrozumiałe, schodzą na dalszy plan. Największe dzienniki nie zapominają jednak o jutrzejszej prezentacji Simone Inzaghiego.

W środę oficjalnie rozpocznie się era nowego szkoleniowca Interu, który w towarzystwie Giuseppe Marotty będzie odpowiadał na pytania dziennikarzy i starał się zobrazować swoją wizję zespołu. Inzaghi już dzisiaj pojawi się w Appiano Gentile, aby szczegółowo nakreślić plan działania na najbliższe dni, a następnie uda się na kolację ze swoim personelem. Jutro odbędzie się wspomniana konferencja, a na czwartek zaplanowano pierwsze zajęcia z zespołem.

Prasa podkreśla ogromny entuzjazm byłego opiekuna Lazio, którym zaraża najbliższe otoczenie. Szkoleniowiec starał się także pozostawać w stałym kontakcie telefonicznym z nowymi podopiecznymi, aby sukcesywnie budować zdrowe i silne relacje. Właśnie zjednoczona szatnia była jednym z głównych atutów stołecznego klubu pod wodzą Inzaghiego.

Tuttosport zestawia go z Antonio Conte, który miał obsesję na punkcie wygrywania, przez co zespół musiał zmagać się ze swego rodzaju codzienną presją. Na tle poprzednika Simone Inzaghi jawi się bardziej jako przyjaciel zawodników, lecz nie można odmówić mu ambicji, o czym najlepiej świadczy fakt objęcia posady w Interze. O tym, czy podoła wyzwaniu, dowiemy się na przestrzeni najbliższych kilkunastu miesięcy. Turyński dziennik zwraca też uwagę na fakt, że nowy cykl często bywa impulsem nawet dla mistrzowskiego zespołu i przytacza przykłady Capello zastępującego Sacchiego i Allegriego przejmującego schedę po Conte.

Zaletą Inzaghiego ma być jego taktyczne podobieństwo do poprzednika i przekonanie do systemu 3-5-2. Wiele zależeć będzie jednak od materiału, na którym przyjdzie pracować nowemu trenerowi. O ile nagłą stratę Eriksena udało się błyskawicznie zastąpić darmowym transferem Calhanoglu, tak sporo niepokoju wśród kibiców budzi kwestia obsady obu wahadeł.

Źródło: Tuttosport / Corriere dello Sport / inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 6

shakurspeare

shakurspeare 6 lipca 2021 | 11:34   

Hakan eriksenowi może pięty lizać. No to o wysokiej formie brozo możemy zapomnieć.

superofca

superofca 6 lipca 2021 | 11:36   

Okoliczności diametralnie inne, to porównanie trochę pachnie desperackim szukaniem "plusów przebywania na pustyni bez wody", można się choć opalić xD

inter00

inter00 6 lipca 2021 | 12:57   

Myśle że Inzaghi podoła, drużyna nie zmieni taktyki diametralnie a Włoch jest w stanie utrzymać dobrego ducha w szatni. Ja w niego wierzę i liczę że się nie zawiodę

superofca

superofca 6 lipca 2021 | 14:49   

Ja też w niego wierzę ale problemem nie jest Inzaghi tylko to, że nie jesteśmy w stanie utrzymać zwycięskiego składu, z trenejro na czele.

rafal

rafal 6 lipca 2021 | 17:30   

Powiem krótko jak odchodził Conte od Judasza i miał przyjść Alergii to kibice Judasza włosy z głowy rwali bo widzieli jakim skutkiem prowadził Milan i teraz jest tak samo Conte odszedł od nas bo nie dostał jeden milion euro więcej i przychodzi Simone i teraz my kibice co nie którzy włosy z głowy rwia

MrSly

MrSly 6 lipca 2021 | 21:59   

Nie ma co proroczyć, wszystko przed nami ;p


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich