Lautaro mistrzem Ameryki Południowej

11 lipca 2021 | 08:55 Redaktor: Hubert Rybkowski Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Reprezentacja Argentyny z Lautaro Martinezem w składzie została nowym mistrzem strefy CONMEBOL. W finale Copa America Albicelestes pokonali Brazylię 1:0.

Gol padł w 22. minucie, gdy po długim podaniu de Paula w sytuacji sam na sam z Edersonem znalazł się Di Maria. Piłkarz PSG przelobował golkipera rywali, a że do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie, to była to bramka na wagę trofeum.

Napastnik Interu rozpoczął mecz finałowy w wyjściowym składzie, a w 79. minucie zmienił go Nicolas Gonzalez. I choć tym razem El Toro nie błysnął, to jego wkład w sukces drużyny był niepodważalny. Nie dość, że przez większość turnieju był pierwszym wyborem Scaloniego w ataku, to na dodatek zdobył 3 bramki - więcej mieli tylko Messi i Kolumbijczyk Luis Diaz (po 4).

Pozostaje liczyć, że śladami klubowego kolegi podążą dziś Alessandro Bastoni i Nicolo Barella, którzy zagrają o złote medale mistrzostw Europy z Anglikami.