Radu: Każdego dnia chcę być lepszy

24 lipca 2021 | 10:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Pomimo różnych plotek transferowych wygląda na to, że Ionut Radu zostanie w Mediolanie i ponownie będzie pełnił rolę pierwszego zmiennika dla Samira Handanovicia. Rumun zdradził, że podchodzi do zbliżającego się sezonu z ogromnym entuzjazmem.

Jak minęły pierwsze tygodnie przedsezonowych przygotowań?

- Idzie naprawdę dobrze. Po miesiącu przerwy nie jest łatwo wrócić do pracy, ale dzięki pewnym przygotowaniom przed rozpoczęciem treningów czuję się naprawdę dobrze.

Czy trener ma jakieś specjalne instrukcje dla bramkarzy?

- Zawsze powtarzamy, że w obecnej piłce bramkarz jest pierwszym napastnikiem. Musimy naprawdę dobrze grać nogami i budować akcje od tyłu. To główna uwaga.

Jesteś tu od 2013 roku, a w międzyczasie zdobyłeś sporo doświadczenia we Włoszech. Czujesz się swego rodzaju weteranem w tej grupie?

- Nie jestem weteranem. Wciąż jestem młody, ale powoli dochodzę do tego etapu.

Rozegrałeś świetny mecz przeciwko Lugano, zwłaszcza w konkursie rzutów karnych. Jaki jest Twój sekret?

- Jaki sekret? Jestem po prostu zbyt dobry. Oczywiście żartuję. Sekret polega na tym, aby zawsze ciężko pracować na treningach, ponieważ ciężka praca, opłaci się w czasie meczu. Zawsze staram się, aby kolejny dzień był lepszy od poprzedniego. Moim zdaniem to najważniejsza sprawa.

Pierwszy mecz sezonu zagracie przeciwko Genoi, którą dobrze znasz. Jakiego spotkania się spodziewasz?

- To będzie naprawdę trudna gra, ponieważ każdy chce dobrze zacząć. Jesteśmy gotowi na wszystko. Zobaczymy, co się wydarzy.

Rozpoczyna się nowy sezon, ale w przeciwieństwie do zeszłego roku tym razem na piersi widnieć będzie naszywka Scudetto. Jak trudno będzie obronić tytuł?

- Zawsze jest ciężko, ponieważ zespoły, które mierzą się z Interem, chcą dawać z siebie wszystko. Teraz będzie jeszcze ciężej, ale w pewnym sensie przyjemniej, bo wychodzenie na boisko w roli mistrza Włoch będzie czymś niesamowitym.

Oprócz tego, że jesteś świetnym bramkarzem, jesteś także pianistą tak jak Stefan de Vrij. Możemy spodziewać się jakiejś współpracy między wami?

- Niestety jeszcze nie, ponieważ jest znacznie lepszy ode mnie. Gram wyłącznie dla hobby, a on traktuje to na poważnie.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 3

Orzeł25

Orzeł25 24 lipca 2021 | 14:02   

Radu next Handanovič

inter00

inter00 24 lipca 2021 | 19:30   

@up - zgadzam się, na pewno nie ściągniemy nikogo lepszego a Radu wciąż ma szanse się rozwijać i pokazał że zasługuje na szanse

Garon_92

Garon_92 25 lipca 2021 | 14:26   

Powinien częściej grać. Moim zdaniem w przyszłym sezonie trzeba postawić na niego i albo się sprawdzi i mamy gościa na lata albo nie i szukamy nowego. Napewno ma refleks i warunki byle tylko potrafił grać pod presją


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich