Rusza drugi sezon Fanta Calcio!

15 sierpnia 2021 | 16:27 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Informacje serwisu

Kibice włoskiej Serie A odliczają już dni do startu ich ukochanych rozgrywek. Wzorem ubiegłego roku proponujemy naszym użytkownikom zabawę, która pozwala jeszcze bardziej przeżywać poczynania piłkarzy i klubów. Zapraszamy do udziału w drugim sezonie Fanta Calcio z portalem intermediolan.com.

Pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, więc mamy nadzieję, że podobnie będzie też w tym sezonie. Liczymy na obecność starych wyjadaczy, jak i napływ świeżej krwi. Dla przypomnienia tytułu mistrzowskiego bronił będzie Artur Oszczepalski (Forza Nerrazzuri), a kolejne miejsca na podium zajęli Marek Sudoł (Tucholanka) i Marcin Prokop (Matka Spalettiego).

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w zabawie?

Wszystko jest banalnie proste. Należy założyć konto na tej stronie (dostępna jest także aplikacja mobilna pod tym linkiem), można zalogować się przez Facebooka, Google lub po prostu stworzyć konto za pomocą adresu e-mail. Po wypełnieniu wszystkich pól, wybraniu swojej ulubionej drużyny oraz nazwaniu swojej ekipy, mamy do wyboru w jakiej lidze, chcemy wziąć udział – Serie A lub Premier League. My oczywiście wybieramy Serie A. Po wszystkim możemy przejść do wyboru naszych piłkarzy.

Fantacalcio –  czym się to je?

Zasady gry również nie są skomplikowane. Do dyspozycji mamy 180 kredytów, za które kupujemy 15 piłkarzy (dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników oraz trzech napastników) i trenera. Co ważne, w zespole nie można mieć więcej niż trzech piłkarzy z jednego klubu. Po zakupie piłkarzy możemy ustawić formację. W momencie, kiedy mamy już cały skład oraz ustawiliśmy formację, pozostaje nam czekać na pierwszą kolejkę Serie A. Za co dostajemy punkty i na czym to wszystko polega? Punkty otrzymujemy za piłkarzy na podstawie ich występów w świecie rzeczywistym. W tej wersji punktacja jest bardziej rozbudowana niż w lepiej znanym w Polsce Fantasy Premier League. Tutaj brane jest pod uwagę wiele czynników – gole, asysty, udane dryblingi, liczba podań, celność podań, wygrane pojedynki, udane odbiory, udane interwencje, czyste konto i wiele innych mniejszych zależnych. Na tym jednak nie koniec. Należy pamiętać o kilku innych rzeczach. Podczas ustalania składu wybieramy także naszego kapitana, którego punkty liczone są podwójnie (dla przykładu, Lautaro Martinez za występ w meczu z Hellasem otrzymuje 20 punktów, ale gdy mamy go na kapitanie, zgarniamy 40 punktów). Warto także zaznaczyć, że nie otrzymujemy punktów za piłkarzy z ławki rezerwowych. Co w momencie, gdy uważamy, że nasz skład nie jest do końca silny i chcemy przeprowadzić transfery? Przed rozpoczęciem sezonu wszystkie transfery są darmowe. Później za każdą roszadę, którą będziemy chcieli przeprowadzić, musimy zapłacić punktami, które zdobywamy podczas trwania kolejek. Do dyspozycji mamy także jednorazowy bonusy – Dziką Kartę (wszystkie transfery, które przeprowadzamy są darmowe). Do kiedy trwa deadline zatwierdzenia naszej wyjściowej jedenastki i kiedy można zmieniać piłkarzy z ławki? Skład należy zatwierdzić do startu kolejki, a w trakcie jej trwania możemy zmieniać piłkarzy z ławki przed rozpoczęciem kolejnej tury spotkań (pierwsza tura spotkań – piątek, druga – sobota, trzecia – niedziela). W czasie trwania meczów nie można przeprowadzać żadnych zmian.

Uwaga. W tym sezonie wprowadziliśmy dwie istotne zmiany w regulaminie naszej zabawy:

1. Zakaz kupowania punktów premium. Gracze Premium nie będą brani pod uwagę przy przyznawaniu nagród. 
2. Zakaz tworzenia więcej niż jednego zespołu. 

Kod do ligi - D6738AD7
Nazwa ligi – Intermediolan.com

Aby dołączyć do ligi należy w zakładce Leagues/Campionati (zależy, czy używacie wersji włoskiej lub angielskiej) i kliknąć Join/Unisciti i wkleić podany wyżej kod.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, dla najlepszych uczestników naszej zabawy czekać będą nagrody. Zapisujcie się, twórzcie swoje zespoły i bawcie się dobrze!


Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 14

Marek Sudoł

Marek Sudoł 15 sierpnia 2021 | 16:41   

Tak jest! Mam takie smutne przeczucie, że da mi to więcej emocji i przyjemności niż rzeczywisty sezon ligowy xD

DaNy

DaNy 15 sierpnia 2021 | 17:49   

Jak zmienić język na ang ?

Michał Salamucha

Michał Salamucha 15 sierpnia 2021 | 17:53   

@DaNy
Przejeżdżasz na sam dół i masz tam zakładkę Italian. Klikasz to i wybierasz English.

DaNy

DaNy 15 sierpnia 2021 | 18:17   

Dziękuję :)

Macik89

Macik89 15 sierpnia 2021 | 19:50   

Ciężko zmontować zespół

Macik89

Macik89 15 sierpnia 2021 | 19:51   

Ma ktoś już coś gotowego?jak wam idzie?

Marek Sudoł

Marek Sudoł 15 sierpnia 2021 | 19:56   

Ja już coś mam, ale na pewno w dzień meczu coś zmienię :P

Macik89

Macik89 15 sierpnia 2021 | 21:35   

Jutro poświęcę troszkę czasu żeby coś wykombinować zapowiada się pasjonująca walka

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 16 sierpnia 2021 | 00:35   

@Danilux rozumiem, że nazwa Twojego zespołu to jakiś hołd w moim kierunku? :D

Hagaen

Hagaen 16 sierpnia 2021 | 11:30   

Też mam zespół. Powodzenia wszystkim ;P

Danilux

Danilux 16 sierpnia 2021 | 15:16   

@Błażej przepraszam, nie myślałem o Tobie! Kiedyś na turnieju halówki dostaliśmy srogie lanie od drużyny o takiej nazwie, czego do tej pory nie zapomniałem. Nie połączyłem kropek, faktycznie teraz to wygląda nieco niezręcznie :P

Błażej Małolepszy

Błażej Małolepszy 16 sierpnia 2021 | 23:21   

Spoko :D

Maciej Pawul

Maciej Pawul 19 sierpnia 2021 | 10:55   

A niech tam, założyłem zespół Pogoń Bydło i dołączam.

Macik89

Macik89 19 sierpnia 2021 | 15:49   

Macie chociaż kogoś na rezerwie co może grać?


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich