Inauguracja godna mistrza

21 sierpnia 2021 | 17:43 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Relacje3 min. czytania

Świetny mecz, pełna dominacja i przekonujące zwycięstwo. Na start nowego sezonu Inter rozgromił Genoę 4:0. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Skriniar, Calhanoglu, Vidal i Dzeko.

1' Szybka żółta kartka dla Criscito.

2' De Vrij oddał niecelny strzał w podbramkowym zamieszaniu.

6' Skriniar autorem pierwszego trafienia w nowym sezonie. Słowak świetnie wykorzystał dośrodkowanie Calhanoglu i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi rywali.

12' Brozovic oddał mocny strzał z woleja, ale Sirigu zdążył z interwencją.

14' 2:0 dla Interu! Składna wymiana piłki i precyzyjny strzał z dystansu w wykonaniu Calhanoglu. Świetny debiut Turka w czarno-niebieskich barwach.

24' Po strzale Dzeko piłka odbiła się od poprzeczki.

28' Brozovic z pierwszej piłki obok bramki.

37' Niecelny strzał Brozovicia.

45' Kallon znalazł się w doskonałej sytuacji, ale zmarnował okazję.

45+2' Perisic wykorzystał podanie od Brozovicia i umieścił piłkę w siatce. Niestety arbiter odgwizdał spalonego, a VAR podtrzymał jego decyzję.

45+4' Koniec pierwszej połowy.

46' Potrójna zmiana w Genoi. Sabelli, Serpe i Bianchi za Cambiaso, Biraschiego i Hernaniego.

47' Handanovic obronił strzał Kallona.

52' Bardzo niecelne uderzenie w wykonaniu Barelli.

55' Favilli zmienił Kallona.

56' Calhanoglu popisał się efektownym trafieniem po podaniu od Perisicia, ale sędzia ponownie nie uznał gola. Spalony.

57' Handanovic z kłopotami, ale zatrzymał strzał Sabellego.

63' Kapitan Interu z łatwością obronił próbę Bianchiego.

66' Żółta kartka dla Sturaro.

68' Vidal zastąpił Sensiego, Dimarco zmienił Perisicia.

71' Sirigu obronił strzał głową w wykonaniu Dzeko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

71' Melegoni zmienił Sturaro.

74' Sirigu obronił strzał Dzeko, ale był już bezradny przy próbie Vidala. Efektowną asystą popisał się Barella.

77' Satriano i Vecino pojawili się w miejsce Calhanoglu i Barelli.

78' Żółta kartka dla Vecino.

82' Handanovic obronił strzał Biraschiego.

84' Dumfries zmienił Bastoniego.

84' Niecelny strzał Vanheusdena.

87' Vidal dograł precyzyjną piłkę, a Dzeko głową ustalił końcowy rezultat na 4:0.