Argentyński wieczór w Weronie!

27 sierpnia 2021 | 19:40 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Relacje4 min. czytania

W piątkowy wieczór, w Weronie, miejscowy Hellas podejmował Inter Mediolan. Nerazzurri zdecydowanie muszą zapomnieć o pierwszej połowie tego spotkania, która w ich wykonaniu była wręcz fatalna. Krótka przerwa odmieniła jednak losy spotkania. Lautaro Martinez i Joaquin Correa postarali się o to, by ten dzień był wyjątkowy, zwłaszcza dla tego drugiego Argentyńczyka.

PRZEBIEG MECZU:

2' Barella wywalczył rzut rożny, lecz Nerazzurri go nie wykorzystali.
5' Ceccherini sfaulował Barellę. Rzut wolny dla Interu.
11' Gospodarze zablokowali strzał z dystansu Calhanoglu.
13' Doskonała okazja Lautaro, który oddał strzoł, ale Montipo zdołał go obronić. Rzut rożny dla ekipy Inzaghiego.
15' GOL! Błąd Handanovicia, który źle dograł do Brozovicia, piłkę przejął Ilić, który następnie przelobował bramkarza Interu.
21' Rzut rożny dla Hellasu. Piłkę na aut wybił Barella. Gospodarze byli wciąż przy piłce.
22' Strzał z dystansu Faraoniego. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.
22' Kolejny rzut rożny Hellasu.
23' Kontra Interu. Brozović posłał długą piłkę do Calhanoglu, ten dośrodkował w pole karne, Barella oddał niecelny strzał głową.
28' Magniani został ukarany żółtą kartką za faul na Dzeko.
30' Martin sfaulował Martineza. Rzut wolny dla Interu. Kiepskie dośrodowanie Calhanoglu. Kontra Hellasu, ale sytuacja została opanowana.
32' Ostra wymiana zdań pomiędzy Ceccherinim, a sfaulowanym Barellą. Sędzia załagodził spór.
35' Lautaro sfaulował Ilicia.
39' Dośrodkowanie Dżeko, Perisić próbował umieścić piłkę w bramce. Miała one jednak minąć jeszcze Lautaro, który wyskoczył razem z Montipo. Piłka co prawda wpadła do bramki, ale wcześniej Argentyńczyk sfaulował bramkarza.
42' Bardzo groźna akcja Hellasu. Zaccagni bardzo dobrze wyszedł z kontrą, dograł do Baraka, który oddał posłał piłkę nad bramką Handanovicia.
46' Martinez chciał zaskoczyć Montipo, ale oddał fatalny strzał.
47' Koniec pierwszej połowy.

47' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! LAU-TA-RO!!! Aut dla Interu, piłkę w pole karne wrzucał Perisić, podanie przedłużył Dzeko, a akcję wykończył Martinez, który głową umieścił piłkę w bramce. Fantastyczne rozpoczęcie drugiej połowy. To było 50 trafienie Argentyńczyka we wszystkich rozgrywkach.
51' Bardzo dobre wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy. Barak był bliski zdobycia bramki.
53' Casale zmienił Ceccheriniego.
55' Kolejna okazja Martineza! Argentyńczyk posłał jednak piłkę tuż obok słupka.
57' Lautaro ponownie sfaulował Ilicia za co zobaczył żółty kartonik.
59' Samodzielna akcja Martineza, którego w polu karnym sfaulował Martin, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.
63' Skriniar zablokował Zaccagniego i wybił piłkę na rzut rożny.
64' Brozović ukarany żółtą kartką za faul na Casal.
66' Zmiany w Interze - za Perisicia i Brozovicia pojawili się Dimarco i Vidal.
67' Strzał w światło bramki Bastoniego, ale piłkę za końcową linię boiska wybił Montipo. Rzut rożny Interu. Vidal był bliski zdobycia bramki głową, ale bramkarz ponownie dobrze interweniował.
71' Calhanoglu oddał strzał, ale pewnie piłkę złapał bramkarz Hellasu.
74' Debiut Correi w barwach Interu! Argentyńczyk zmienił swojego rodaka - Lautaro.
75' Sutalo zmienił Faraoniego, a Dawidowicz wszedł w miejsce Magnaniego.
77' Świetne podanie Correi do wbiegającego w pole karne Barelli, ale Włocha zablokował Dawidowicz.
80' Dobre dośrodkowanie Calhanoglu, lecz piłki nie sięgnął Dzeko.
80' Rzut rożny dla Interu. Dimarco posłał piłkę w pole karne, ale Nerazzurri nie wykorzystali tego dośrodkowania.
84' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! NIESAMOWITY DEBIUT CORREI!!!!!!!!! Bastoni podał do Vidala, ten dojrzał świetnie wybiegającego Darmiana, który precyzyjnie dośrodkował wprost na głowę Correi. Argentyńczyk bez problemu umieścił piłkę w bramce rywali.
87' Sensi i Vecino zmienili Calhanoglu i Dzeko.
89' Tameze zobaczył żółtą kartkę za faul na Barelli.
92' Kontra Interu, lecz Vecino zgubił piłkę.
92' Rzut rożny dla Hellasu. Gospodarze nie wykorzystali stałego fragmentu gry.
94' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Correa po raz drugi!!! Argentyńczyk popisał się doskonałym trafieniem sprzed pola karnego.
95' Koniec spotkania. Nerazzurri zrehabilitowali się za pierwszą połowę i pokonali Hellas 2:1. To był argentyński wieczór!

Hellas - Inter 1:3 (1:0)