Inter przegrał, Zlatan współliderem

24 maja 2009 | 17:22 Redaktor: Paweł Świnarski Kategoria:Relacje2 min. czytania

Porażką 1-2 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Interu Mediolan z Cagliari. Bramkę honorową zdobył Zlatan Ibrahimović. Dzięki temu trafieniu Szwed zrównał się w klasyfikacji strzelców z Marco di Vaio.

Jose Mourinho w dzisiejszym spotkaniu zaskoczył wszystkich wystawionym składem. Od pierwszych minut zagrali bowiem piłkarze, którzy do tej pory w czasie mijającego sezonu nie grali zbyt wiele. Mowa tu o Toldo, Materazzim, Jimenezie oraz Cruzie, którzy wybiegli w podstawowej jedenastce.

Już w 8 minucie meczu po podaniu od Jimeneza, Zlatan Ibrahimović mimo asysty trzech rywali zdobył prowadzenie dla Interu. Chwilę przed zdobyciem gola Szwed miał dwie inne szanse, które zmarnował.

Przed przerwą gospodarze za sprawą Cossu doprowadzili do wyrównania. Niedługo potem do siatki trafił Jimenez, jednak z powodu rzekomego faulu Cruza w polu karnym bramka została anulowana.

W drugiej połowie Inter próbował podwyższyć wynik jednak droga do siatki nie została odnaleziona przez podopiecznych Mourinho. Nie pomogły nawet zmiany pośród których znalazła się ta, umożliwiająca Francesco Bolzoniemu debiutować w Serie A.

Drogę do siatki odnalazł jednak inny wychowanek Interu.... Robert Acquafresca. Napastnik polskiego pochodzenia strzałem głową ustalił wynik meczu i Cagliari wygrało pierwszy od 1994 roku mecz nad Interem.

Cagliari 2-1 Inter (HT: 1-1)
strzelcy: Ibrahimovic 8, Cossu 34, Acquafresca 71.

Cagliari: 22 Marchetti; 14 Pisano, 6 Lopez (13 Astori 81), 21 Canini, 31 Agostini; 23 Fini (10 Lazzari 62), 5 Conti, 18 Parola (8 Biondini 55); 7 Cossu; 27 Jeda, 9 Acquafresca.

ławka: 24 Lupatelli, 25 Matheu, 26 Mancosu, 30 Ragatzu.
trener: Massimliano Allegri.

Inter: 1 Toldo; 39 Santon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu (36 Bolzoni 75); 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 11 Jimenez (33 Mancini 67); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (45 Balotelli 60).

ławka: 22 Orlandoni, 2 Cordoba, 21 Obinna, 25 Samuel.
trener: José Mourinho.