CAMPIONI 2021

 

Marotta: Rynek jest skomplikowany

30 sierpnia 2021 | 22:31 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Transfery

Giuseppe Marotta udzielił wywiadu na antenie RAI Radio 1, w którym mówił m.in. o trudnościach obecnego mercato i problemach związanych ze zgrupowaniami reprezentacji narodowych.

Jednym z najgorętszych tematów obecnie są reprezentacje narodowe. Pojawia się problem zawodników, którzy wyjeżdżają na zgrupowania i wracają na krótko przed wznowieniem rozgrywek. To duży problem dla Interu, ale nie tylko.

- Dziękuję prezydentowi Gravinie i prezydentowi Dal Pino za uwagę, jaką poświęcają tej ważnej sprawie. Musimy mieć na uwadze, że kluby zawsze będą w centrum sytuacji i będą mierzyć się z konsekwencjami. Liga z naszymi zawodnikami, którzy nie znajdują się w optymalnej dyspozycji, wiele traci, a dotyczy to wszystkich klubów.

Zbliżamy się do końca okienka transferowego. Z ligi wyjechali ważni gracze jak Lukaku i Cristiano Ronaldo. Przybyli za to ważni trenerzy, tacy jak Mourinho. Jakie to będą rozgrywki?

- Start wskazuje, że faworyci pozostają tacy sami. Mistrzostwa straciły część zasobów, kilku ważnych graczy, ale zyskały w aspekcie technicznym. Nawet pojawienie się Mourinho przełożyło się na większe zainteresowanie. Jestem pewien, że liga ponownie zaliczy wzrost po okresie wielkiego finansowego kryzysu, który odbił się na całej gospodarce i transferach poszczególnych klubów.

Rynek był trudny dla wszystkich. Znajdujemy się w ciężkim momencie dla światowego futbolu. Potrzeba było użycia całego doświadczenia, aby poradzić sobie w tej skomplikowanej sytuacji?

- Rynek faktycznie jest skomplikowany, w końcu wszystkie trudności, które trapią Inter, dotyczą także innych klubów. Musimy dać przestrzeń kreatywności, kompetencjom poszczególnych obszarów technicznych, aby spróbować wypełnić lukę spowodowaną brakiem inwestycji.

Correa i Lautaro tworzą piękną parę.

- Tak. To piękna para i bardzo się z tego cieszymy.

Źródło: RAI Radio 1

Polecane newsy

Komentarze: 2

KawaOpole

KawaOpole 30 sierpnia 2021 | 22:54   

Ten chłop jako CEO za czasow Morattiego i mamy szafę pełna pucharów.
Ten chłop jako CEO przez kolejne 10 lat i normalny właściciel i mamy poukładane finanse i szafę z pucharami

Generał Lufa

Generał Lufa 31 sierpnia 2021 | 00:45   

To nasz najlepszy transfer w tym stuleciu. Nawet zaryzyjuje tezę, że lepszy niż wymiana Obra-Eto'o plus hajs


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich