Hakan i Brozo z bramkami

5 września 2021 | 10:06 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

To był naprawdę dobry dzień w wykonaniu piłkarzy Interu na arenie międzynarodowej. Zdecydowana większość wygrała swoje spotkania, a Hakan Calhanoglu i Marcelo Brozovic byli bohaterami swoich zespołów.

Turcja nadspodziewanie długo męczyła się z ekipą Gibraltaru. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, więc selekcjoner zdecydował się na wprowadzenie zmienników. Po przerwie na boisku zameldował się m.in. pomocnik Interu, który najpierw zanotował asystę, a później sam zapisał się po stronie strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną faworytów 3:0.

Na stadionie w Bratysławie rywalizowali ze sobą Słowacy i Chorwaci. Długo zapowiadało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, lecz w końcówce sprawy w swoje ręce/nogi postanowił wziąć Marcelo Brozovic. Pomocnik popisał się efektownym uderzeniem zza pola karnego, które ostatecznie przesądziło o wygranej jego zespołu. Brozo i Milan Skriniar rozegrali mecz w pełnym wymiarze czasowym, Ivan Perisic pojawił się na murawie w 55. minucie.

Efektowną wygraną zanotowali Holendrze. Oranje 4:0 ograli Czarnogórę. Defensywą ponownie dowodził Stefan de Vrij. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności od początku otrzymał też Denzel Dumfries. Obaj rozegrali pełne 90 minut.