Skandal w klasyku Brazylia-Argentyna

5 września 2021 | 23:52 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

To miał być wielki hit i rewanż za ostatni finał Copa America, a wyszło trochę inaczej. O meczu Brazylia-Argentyna faktycznie dyskutuje teraz cały świat, lecz niestety w zupełnie niepiłkarskim kontekście.

Starcie na stadionie w Sao Paulo zostało niespodziewanie przerwane po upływie ledwie kilku minut, kiedy na murawie zameldowali się funkcjonariusze brazylijskiego sanepidu i policja. Powód? Złamanie protokołu covidowego przez czwórkę reprezentantów Albicelestes, którzy podali fałszywe informacje w przedmeczowych formularzach. Chodziło konkretnie o Giovaniego Lo Celso, Cristiana Romero, Emiliano Martíneza i Emiliano Buendíę, a więc przedstawicieli klubów angielskiej Premier League. Zgodnie z zasadami panującymi w Brazylii cała czwórka powinna przebywać obecnie na kwarantannie i nie miała prawa wystąpić w spotkaniu.

Na murawie doszło do przedziwnych scen, gdyż funkcjonariusze postawili sobie za cel aresztowanie piłkarzy i natychmiastową deportację z kraju. Zawodnicy przy pomocy swoich kolegów zostali eskortowani do szatni, lecz sprawa wydaje się naprawdę poważna. Meczu nie udało się już wznowić i dotychczas nie zapadła decyzja o wyznaczeniu nowego terminu. Bardzo prawdopodobny wydaje się być walkower na korzyść gospodarzy.

Niestety cała afera może niekorzystnie wpłynąć także na interesy naszego klubu. Pojawiły się bowiem głosy, że wszyscy zawodnicy, którzy mieli bezpośredni kontakt ze wspomnianą czwórką, mogą wylądować na przymusowej izolacji, co oznaczałoby absencje Lautaro Martineza i Joaquina Correi w najbliższych meczach Interu. Wokół całej sprawy panuje ogromny bałagan, więc póki co mamy do czynienia wyłącznie ze spekulacjami. Miejmy nadzieję, że ten scenariusz nie znajdzie jednak potwierdzenia w rzeczywistości.

Źródło: inf. własna

Polecane newsy

Komentarze: 10

KawaOpole

KawaOpole 6 września 2021 | 00:27   

Żyjemy w ciekawych czasach, dzis Kubica dostaje szanse bo Kimi ma Covida, przedtem dostał Russel.. Jak będą złe scenariusze to w naszych meczach ktoś inny dostanie szanse, czy ją wykorzysta? Czy ktos sie pokaże?

darren

darren 6 września 2021 | 00:56   

Piłkarze Argentyny byli w Brazylii od piątku, a sanepid czekał 3 dni by wkroczyć i ich aresztować w trakcie meczu :D zwykła pokazówka i jednocześnie kompromitacja Brazylii, która liczyła, że dostanie 3pkt przy zielonym stoliku. Argentyna spełniła wszystkie wymogi federacji, a wymieniona 4 piłkarzy przeszła przez "korytarz sanitarny" zadeklarowany przez wszystkich członków CONMEBOL. Jeśli Brazylia powołuje się na formularz deklarujący, że ta czwórka nie była w ostatnich 2 tygodniach w UK (którego nikt publicznie nie udostępnił i nikt nie widział), to zespół Brazylii spędziłby 7 dni kwarantanny w Chile. Walkower i 3pkt dla Argentyny. (edycja 2021.09.06 00:57 / darren)

turbocygan

turbocygan 6 września 2021 | 06:33   

Moim zdaniem powinni od razu rozstrzelać delikwentów na boisku xD
Boże co za parodia...

Maciej Pawul

Maciej Pawul 6 września 2021 | 07:19   

Jak Vidal cisnął, że Brazylia jest premiowana przez organizatorów Copa, to się ludzie nabijali, że niepoważny.

superofca

superofca 6 września 2021 | 08:10   

No raczej, a jak było na MŚ 2016 to już wszyscy zapomnieli? Zespół, który nie powinien wyjść z grupy doszedł do półfinału.

superofca

superofca 6 września 2021 | 08:10   

No raczej, a jak było na MŚ 2016 to już wszyscy zapomnieli? Zespół, który nie powinien wyjść z grupy doszedł do półfinału.

Rahi

Rahi 6 września 2021 | 08:18   

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś beknie za ten kurwidowy cyrk. Druga Norymberga.

wróbel1908

wróbel1908 7 września 2021 | 08:02   

W 2016 to były chyba ME

MrSly

MrSly 7 września 2021 | 09:27   

Covidioci...

superofca

superofca 7 września 2021 | 10:07   

Racja chodziło mi o 2014, trudno uwierzyć, że to już tyle czasu minęło.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich