Kolejna wpadka Mistrzów Europy

6 września 2021 | 00:08 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Po nieszczęśliwym remisie z Bułgarią kibice reprezentacji Italii liczyli na przełamanie w kolejnym spotkaniu. Niestety podopiecznym Roberto Manciniego nie udało się zgarnąć kompletu punktów w wyjazdowej rywalizacji ze Szwajcarią. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Zwycięstwo ponownie było na wyciągnięcie ręki. Najlepszej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał jednak Jorginho, który zmarnował rzut karny na początku drugiej połowy. Po końcowym gwizdku Włosi mieli pewne powody do zadowolenia, ponieważ ustanowili nowy rekord w liczbie meczów bez przegranej. Azzurri nie zaznali goryczy porażki już od 36 oficjalnych spotkań.

Jak wypadli nasi? Spośród Nerazzurrich zaprezentował się tylko Nicolo Barella. Pomocnik Interu wybiegł w podstawowej jedenastce i przebywał na murawie do 90. minuty. Alessandro Bastoni całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych, a Stefano Sensi nie zmieścił się w kadrze meczowej.