Nasi grali o Mundial

7 września 2021 | 23:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Za nami kolejny dzień z meczami kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Dzisiaj na europejskich boiskach mogliśmy oglądać aż siedmiu zawodników Interu. Jak im poszło?

Zdecydowanie najmniej powodów do zadowolenia mógł mieć Hakan Calhanoglu. Turcy otrzymali bolesną lekcję futbolu od Holendrów. Oranje wygrali aż 6:1, a hat-trickiem popisał się Memphis Depay. Pomocnik Nerazzurrich wybiegł w podstawowym składzie i przebywał na murawie do 86. minuty. Całe spotkanie w ekipie zwycięzców zanotował Stefan de Vrij, a Denzel Dumfries grał do 71. minuty.

Wysoko wygrali też Chorwaci. Podopieczni trenera Zlatko Dalicia 3:0 pokonali u siebie Słowenię. W podstawowej jedenastce wybiegli Marcelo Brozovic oraz Ivan Perisic. Pierwszy rozegrał całe spotkanie, drugi został zmieniony w 86. minucie, lecz wcześniej zanotował asystę przy trafieniu Pasalicia.

Przegrała Słowenia, wygrała za to Słowacja. Nasi południowi sąsiedzi zwyciężyli na własnym boisku z Cyprem 2:0. Mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Milan Skriniar.

Naszą piłkarską podróż kończymy w Zenicy, gdzie reprezentacja Bośni i Hercegowiny rywalizowała z Kazachstanem. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a gospodarze dali sobie wyrwać wygraną już w doliczonym czasie gry. Edin Dzeko spędził na boisku pełne 90 minut.