Scaroni: Nowy stadion gotowy na sezon 2024/2025

13 września 2021 | 21:06 Redaktor: Adrian Kozioł Kategoria:Ogólna

Prezydent AC Milan, Paolo Scaroni, podał termin otwarcia nowego San Siro. Według niego, stadion będzie gotowy do użytku od początku sezonu 2024/2025.

W rozmowie z Radio Anch'io Lo Sport prezydent Milanu wyjaśnił, że projekt jest w toku i do rozpoczęcia prac potrzebna jest już wyłącznie zgoda Rady Miasta.

San Siro, współdzielone przez Inter i Milan, to jeden z najbardziej legendarnych stadionów w historii futbolu. Jednak, jak wyjaśnił Scaroni, nowy obiekt ma zrewolucjonizować funkcjonowanie obu mediolańskich gigantów.

Dzięki nowemu stadionowi o większej pojemności, kluby będą mogły czerpać wyższe dochody z meczów, a dzięki temu, według prezydenta Milanu, wejdą finansowo na poziom innych europejskich gigantów. Jest to dosyć ważna informacja, zwłaszcza w kontekście tego, jak obecnie włoskie kluby funkcjonują na poziomie finansowym.

- W kontekście nowego San Siro jesteśmy dobrej myśli - stwierdził Scaroni.

- Ustępujący radni wyrazili zgodę na ten projekt, ale teraz wszystko zależy od nowo wybranej Rady Miasta, która będzie musiała tę zgodę ratyfikować. Idą wybory, ale wydaje mi się, że nowy stadion nie będzie problemem dla opozycji - dodaje.

- Jestem optymistą. To zajmie trochę czasu, ale w końcu zaczniemy patrzeć w naszą przyszłość tak jak to robią zespoły pokroju Bayernu, PSG czy Liverpoolu, a nie tak jak to miało miejsce w ostatnich latach.

- Kiedy uzyskamy zgodę nowej rady miejskiej, czyli, mam nadzieję, do końca bieżącego roku, potrzebujemy kolejnego półrocza na planowanie. Sama budowa może ruszyć jeszcze w 2022 roku, spodziewam się dwóch lat na jej ukończenie, więc powiedzmy, że stadion będzie gotowy w latach 2024-2025.

- Meazza zostanie przebudowana, zachowując jednocześnie swoje najważniejsze cechy architektoniczne, a następnie odbędzie się tam szereg amatorskich zajęć - powiedział o bieżącym stadionie.

- Cały obszar zostanie zmodernizowany - kontynuował Scaroni. - Jednym z elementów, których potrzebujemy, by jeszcze lepiej radzić sobie w Europie, jest nowy stadion. Bez pieniędzy bardzo ciężko jest osiągać rezultaty, jakich oczekują kibice. Część z tych pieniędzy musi pochodzić ze stadionu. Kiedy budowany jest nowy obiekt, średnia frekwencja wzrasta o około 50%, ponieważ następują zmiany - zakończył.

Na nowy stadion będziemy musieli zatem jeszcze trochę zaczekać, ale pozostaje wierzyć, że ewentualne opóźnienia nie będą na poziomie tych z polskich firm budowlanych. Wtedy nowe San Siro faktycznie powstałoby w połowie trzeciej dekady XXII wieku.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 2

kvovar

kvovar 13 września 2021 | 23:51   

"Dzięki nowemu stadionowi o większej pojemności" - jaka ma być w końcu pojemność? Coś przegapiłem, bo była mowa o redukcji.

Matt1

Matt1 14 września 2021 | 07:17   

@kvovar tez mi sie to rzucilo w oczy. Widze w tej wypowiedzi szereg sprzecznosci bo jeszcze niedawno mowilo sie o wyburzeniu San Siro, a teraz widze ze ma byc przebudowane i dalej wykorzystywane (oprocz budowy nowego stadionu). Inna kwestia, duzo sie mowi o tych przychodach, podaje sie przyklady Bayernu czy PSG, ale czy te kluby wspoldziela swoje stadiony? My sie tego Milanu nigdy nie pozbedziemy...


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich