CAMPIONI 2021

 

Julio Cesar: Mourinho to wyjątkowa osoba

15 września 2021 | 17:22 Redaktor: Michał Salamucha Kategoria:Ogólna

Julio Cesar, były bramkarz Interu, udzielił wywiadu Repubblice. Brazylijczyk głównie poruszył temat Jose Mourinho. Oto, co powiedział.

Inter z pewnością nie będzie faworytem dzisiejszego meczu.

Ale może walczyć na równi z każdym. Oczywiście grają z Realem, ale nie mogą bać się nikogo. Są bardzo silni. Ściągnęli piłkarzy z odpowiednim charakterem. Wierzę, że włoskie kluby mogą dojść daleko w Lidze Mistrzów.

Co nam możesz opowiedzieć o Jose Mourinho?

Mou to wielka postać, ma wyjątkową osobowość oraz wielką zaletę – nienawidzi przegrywać. Wiele się od niego nauczyłem. Kiedyś mawiał mi, że nie mógł dostrzec mnie na bramce, bo miałem szarą bluzę. Od tamtej pory grałem już tylko w żółtej koszulce, żeby mógł widzieć mnie między słupkami. Jest też inna historia. W sezonie gdy wygrał z nami pierwsze scudetto, dowiedzieliśmy się o tym na przedmeczowym zgrupowaniu. Zostaliśmy mistrzami Włoch, ale on nie chciał wyjść z nami, by świętować, bo miał jeszcze jeden cel – pobicie rekordu wygranych dzień później ze Sieną. Źle to odebrałem, chciałem świętować z kibicami. Poszedłem za nim do pokoju i mu powiedziałem „Jeśli nie pójdzie pan z nami, jutro nie wygramy ze Sieną”. Od razu wstał, bo jest przesądną osobą i wyszedł z nami na ulicę. Dzień później pokonaliśmy Sienę.

Co myślisz o krytyce, jaka spotyka Handanovicia?

Handanović jest wśród pięciu najlepszych bramkarzy na świecie. W lidze to gwarancja 10/15 dodatkowych punktów. Jeśli nie jest jeszcze bardzo znany w Europie, to tylko dlatego, że Inter nie grał wcześniej w Lidze Mistrzów.

Źródło: Fcinter1908.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich