CAMPIONI 2021

 

Nadchodzi wielka zmiana wśród udziałowców Interu

18 września 2021 | 12:20 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna

Media z kilku krajów poinformowały o dwóch możliwych drogach, jakimi może podążyć Suning w nadchodzących miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do kluczowej zmiany we własności klubu, alternatywą jest przekazanie części udziałów w ręce kibiców. 

Opcja przejścia na system współudziału kibiców we własności klubu, znany z Bayernu Monachium, jest mniej prawdopodobna, ale istnieje. Jak donosi włoska La Repubblica, obecni włodarze Nerazzurrich otrzymali propozycję od firmy Interspac, której szefem jest ekonomista Carlo Cottarelli. Jej celem jest wprowadzenie modelu popularnego akcjonariatu do Interu. Fani mogliby kupować udziały w klubie, a następnie mieć wpływ na przyszłe decyzje, na przykład na szczegóły budowy nowego stadionu San Siro. Suning dotychczas nie odpowiedział na ofertę i rozważa jej zalety i wady. W najbliższy piątek mają zostać przedstawione dalsze szczegóły dotyczące propozycji.

Niemal jednocześnie pojawił się zupełnie inny scenariusz. Zuheir Shammasi to znany w Arabii Saudyjskiej dziennikarz, który pisze dla jednego z największych arabskich mediów, Midal Al Yaum. Ujawnił właśnie informacje o zaawansowanych rozmowach pomiędzy Suning, a anonimowym funduszem. Przedmiotem rozmów jest nowy układ sił we własności Interu.

- Suning prowadzi zaawansowane rozmowy na temat sprzedaży połowy swoich udziałów w Interze na rzecz funduszu. Nie byłem w stanie zweryfikować, który to fundusz ani w jakim kraju ma siedzibę. Dlatego nie mogę powiedzieć, czy ten fundusz pochodzi z Arabii Saudyjskiej, czy nie. Dla jasności, posiadam informację, że jeśli umowa dojdzie do skutku, Suning sprzeda połowę swoich akcji w Interze, czyli około 35% klubu, ponieważ obecnie posiadają 70% akcji Nerazzurrich.

Przed Suning Group trudne decyzje, udane okno transferowe tylko w niewielkim stopniu pomogło rozwiązać poważne problemy finansowe klubu. Jedno, co wydaje się pewne, to że właśnie ważą się dalsze losy Interu.

Źródło: sempreinter.com

Polecane newsy

Komentarze: 6

Kiksu

Kiksu 18 września 2021 | 12:27   

ile razy jeszcze bedziemy to przezywac?? kolejne zmiany herbów, nazw obiektów, hymnu...itd itp

KawaOpole

KawaOpole 18 września 2021 | 12:37   

Dawać go kibicom przecież posiadanie nawet ćwierć procenta akcji klubu to dla wielu wielki prestiż i wielu przypadkach to nie były by kwoty kosmiczne które można płacić, napewno jest to drogą do stabilizacji .

excubitor

excubitor 18 września 2021 | 13:07   

A gdzie w tej układance jest Oaktree? Nie było tak, że w przypadku niespłacenia pożyczki mieli przejąć udziały Suning? Jeśli tak, to albo będą mogli zablokować taką transakcję, albo kasa pójdzie na spłatę Oaktree.

inter00

inter00 18 września 2021 | 13:11   

Niech sprzedadzą całość a nowy właściciel przekaże część udziałów dla kibiców. To byłoby moje marzenie, sam chętnie przekazywałbym swoją cegiełkę a i wtedy na dopływ gotówki od ,,właścicieli” byłby stały

Maradon.

Maradon. 18 września 2021 | 13:57   

Suning jeżeli nawet nie chce sprzedawać Interu to musi znaleźć pomoc w postaci inwestowania w klub. Więc jakiś pakiet mniejszościowy napewno ktoś przejmie.

Maciej Pawul

Maciej Pawul 18 września 2021 | 14:10   

@excubitor możemy się domyślać, że jeśli spłacą zadłużenie u Oaktree, to nie będzie miało nic do gadania - plan przejęcia klubu w dłuższej perspektywie nie został nigdy oficjalnie potwierdzony.


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich