Dobry powrót Interu. Nerazzurri pokonali Violę!

21 września 2021 | 19:48 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna4 min. czytania

We wtorkowy wieczór podopieczni Simone Inzaghiego zagrali na wyjeździe z Fiorentiną. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili z Interem 1:0. W drugiej odsłonie Nerazzurri pokazali się z lepszej strony i wygrali spotkanie 3:1.

PRZEBIEG SPOTKANIA:

5' Nieskuteczny strzał Vlahovicia.
8' Błąd Benassiego, piłkę przejął Perisić, podał do Dżeko, ten do Brozovicia, który wyłożył piłkę Barelli, ale Włoch wywalczył jedynie rzut rożny, którego Nerazzurri nie wykorzystali.
10' Doskonała interwencja Handanovicia, który ponownie obronił sytuacyjny strzał Vlahovicia.
12' Biraghi próbował zaskoczyć kapitana Interu, lecz bramkarz znów popisał się dobrym refleksem.
15' Inter zmarnował okazję z rzutu wolnego.
16' Wrzutka Perisicia w pole karne. Drągowski bez problemu złapał piłkę.
18' Żółta kartka dla Skriniara za "faul" na Gonzalezie.
21' Duncan pokusił się o strzał z dystansu, ale kiepsko pocelował.
23' GOL! Bardzo dobra akcja Fiorentiny. Gonzalez wszedł w obronę Interu jak w masło, następnie dograł do Sottila, który był bez krycia i pewnie trafił do bramki.
29' Faul Milenkovicia na Martinezie. Rzut wolny dla Nerazzurrich. Calhanoglu dobrze przymierzył, ale Drągowski zdołał obronić ten strzał.
34' Kolejny strzał z dystansu w kierunku bramki Interu. Handanović bez problemu złapał piłkę.
37' Bardzo dobra akcja Interu, ale Perisić był na spalonym.
40' Dwójkowa akcja mediolańskiego duetu napastników, ale intencje Martineza wyczuł Drągowski, który uprzedził Dzeko i złapał piłkę.
41' Równie dobra okazja Fiorentiny. Sottil zdołał oddać strzał, ale ponownie w bramce czujnie zachował się Handanović.
42' Rzut rożny dla Interu. Calhanoglu źle dogrywał w pole karne.
45' W ostatnich minutach pierwszej połowy dużo pracy miał Handanović, który dwukrotnie obronił strzały gospodarzy.

48' Strzał nad bramką w wykonaniu Vlahovicia.
49' Nerazzurri mieli kilka podbramkowych sytuacji, lecz finalnie obrońcy Fiorentiny poradzili sobie z rywalami.
52' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! DARMIAN! Dzeko podał piłkę do Barelli, który dojrzał świetnie ustawionego Darmiana. Piłkarz oddał celny strzał i pokonał Drągowskiego.
55' Dzeko wywalczył rzut rożny.
55' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! DZEEEEEEEKO!!! Świetne dośrodkowanie Calhanoglu wykorzystał Bośniak, który głową umieścił piłkę w bramce Fiorentiny.
58' Niecelny strzał Perisicia.
62' Groźna akcja Fiorentiny. Finalnie żółty kartonik obejrzał Darmian, który sfaulował Duncana.
64' Fiorentna miała trzy rzuty rożne, ale nie wykorzystała żadnego stałego fragmentu gry.
65' Inter był przed szansą zdobycia kolejnej bramki. Calhanoglu ładnie wypuścił Barellę, który zdołał dograć w pole karne, ale Martinez nie doszedł do piłki.
66' Dumfries zmienił Darmiana.
67' Strzał Lautaro obok bramki.
68' Nerazzurri nie wykorzystali rzutu rożnego.
69' Zmiany w Interze. Sanchez i Vecino weszli w miejsce Dzeko i Barelli.
75' Błąd Drągowskiego. Calhanoglu przejał piłkę, dograł do Sancheza, lecz Chilijczyk oddał niecelny strzał.
78' Gonzalez zobaczył dwa żółte kartoniki za dyskusje z sędzią. Fiorentina musiała grać w osłabieniu.
82' Kontra Interu. Brozović podjął próbę zdobycia bramki, ale skutecznie w bramce zagrał Drągowski.
83' Żółta kartka dla Calhanoglu za faul na Bonaventurze.
83' Podwójna zmiana w ekipie Nerazzurrich. Lautaro zmienił Dimarco, a Calhanoglu Gagliardini.
87' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PERISIĆ!!! Vecino podał do Gagliardiniego, który w ostatniej chwili zewnętrzną stroną stopy oddał piłkę doskonale ustawionemu Chorwatowi, a ten pewnie umieścił piłkę w bramce.
93' Skriniar nie wykorzystał dośrodkowania.
94' Koniec spotkania. Nerazzurri pokonali Fiorentinę 3:1.

Fiorentina - Inter 1:3 (1:0)