Primavera: Inter przegrała z Juventusem

25 września 2021 | 15:49 Redaktor: Adrian Kozioł Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Na start 4. kolejki rozgrywek Primavery młodzi zawodnicy Interu Mediolan przegrali na własnym boisku ze swoimi rówieśnikami z Juventusu 0:2. To pierwsza porażka młodzieży z niebiesko-czarnej części Mediolanu w bieżącej kampanii.

Mecz na dobrą sprawę rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Do pewnego momentu była ona pokazem naprawdę dobrej gry "Nerazzurrich", jednak młodzi zawodnicy Juve, wzorem starszych kolegów z drużyny, wykazali się niesamowitym cynizmem i wyrachowaniem. Przeczekali ataki rywali i w 25. minucie za sprawą Nicolo Turco wyszli na prowadzenie, które 8 minut później podwyższyli, wykorzystując fakt, iż podopieczni Cristiana Chivu nie podnieśli się po bramce na 1:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Riccardo Turicchia.

W drugiej części spotkania niewiele się działo - młodzi "Bianconeri" skutecznie bronili bezpiecznego prowadzenia, zaś chłopakom z Interu nie udało się już wrócić na właściwe tory i mecz zakończył się wynikiem 0:2. Tym samym ekipa Cristiana Chivu odnotowuje pierwszą porażkę w tym sezonie Primavery i jak na razie plasuje się na 4. miejscu w tabeli. Juventus jest 8., zaś liderem na ten moment pozostaje Roma.

Skład Interu w tym meczu: 1 Botis - 2 Zanotti (C), 5 Hoti, 15 Fontanarosa, 6 Carboni (83' Pelamatti 29) - 8 Casadei, 25 Grygar (68' Goffi 11), 14 Fabbian (56' Nunziatini 18) - 10 Iliev (56' Owusu 30), 9 Jurgens (56' Peschetola 7), 22 Abiuso

Sędzia: Luca Angelucci.