CAMPIONI 2021

 

Inzaghi: Potrzebujemy większej równowagi

27 września 2021 | 23:20 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W przeddzień rywalizacji w Lidze Mistrzów Simone Inzaghi spotkał się z dziennikarzami na standardowej konferencji prasowej. Opiekun Interu chwalił zespół Szachtara, lecz sporo ciepłych słów poświęcił także swoim podopiecznym.

- Szachtar odbył wspaniałą podróż. Minęło ponad 20 lat, a oni byli blisko finału Ligi Europy. W ostatnich latach świetnie radzili sobie też w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

- Decydujący mecz? Jeszcze nie, ale to z pewnością bardzo ważne spotkanie. Szachtar ma świetny zespół, bardzo dobrze wyszkolony, ze wspaniałymi indywidualnościami. Musimy rozegrać dobry mecz, ze świadomością, że mamy za sobą udaną rywalizację z Atalantą. Naprawdę bardzo podobało mi się reakcja mojego zespołu. 

- Po obejrzeniu kilku ostatnich meczów Szachtara zdajemy sobie sprawę, że Roberto De Zerbi stara się zaszczepić swój pomysł na grę i radzi sobie bardzo dobrze. W ciągu dwóch i pół miesiąca efekt jest zbliżony do jego pomysłów.

- Chcę widzieć zespół gotowy do reakcji, gotowy do dobrej gry w piłkę nożną. Te dwa aspekty były widoczne w dotychczasowych meczach, lecz chciałbym zobaczyć większą równowagę. Atakujemy dużą liczbą graczy, lecz być może musimy szukać mniej skomplikowanych rozwiązań. Proste straty prowadzą czasem do strat i groźnych kontrataków.

- Napotykaliśmy pewne trudności i w niektórych meczach byliśmy w defensywie, ale jestem zachwycony reakcją mojego zespołu. Pomimo niesprzyjających epizodów zespół zawsze pozostawał w grze i był świadomy.

- Jesteśmy zespołem atakującym, który rozwija grę i robi to z dużą amplitudą. Jeśli popełniamy zbyt wiele błędów, w starciu z dobrymi przeciwnikami, możemy cierpieć. Zawsze będziemy jednak starać się kreować swoją grę, tworzyć możliwości tak jak do tej pory.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich