CAMPIONI 2021

 

Marotta: Inter jest bezpieczny

3 października 2021 | 10:44 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

W ostatnim czasie we włoskich mediach szeroko komentowane były doniesienia o ogromnych stratach finansowych Interu i kolejnych kłopotach chińskich właścicieli. Giuseppe Marotta publicznie odniósł się do całej sytuacji i starał się uspokoić kibiców.

- To ogólna sytuacja europejskich klubów z powodu kryzysu finansowego spowodowanego pandemią. Inter w tej chwili jest bezpieczny finansowo, ponieważ sprzedaliśmy kilka ważnych aktywów, ale przede wszystkim dzięki konsekwencji i stabilizacji. Na tym musimy się skupić, a także na budowie konkurencyjnego składu. Taka jest sytuacja we Włoszech i w całej Europie. Najpierw musimy zapewnić stabilizację, a potem budować zespół. W latach 90 i 2000 czołowi gracze gromadzili się w Serie A i pozostawali na lata, a teraz staliśmy się bardziej ligą przejściową.

- Po letnich sprzedażach jesteśmy stabilni finansowo. Pozostałe działania to operacje finansowe właścicieli klubu, o których nie będę rozmawiał. Mogę jedynie powiedzieć, że rodzina Zhang zainwestowała 700 mln euro i konsekwentnie uspokaja sytuację, nawet będąc daleko. Jesteśmy po to, aby wspierać kadrę szkoleniową i pomagać im koncentrować się na pracy.

Marotta krótko skomentował też temat wygasających kontraktów czołowych graczy:

- Pracujemy nad kilkoma nowymi umowami, lecz różni gracze mają różny czas. Wszyscy zawodnicy są bardzo zaangażowani, zarówno ci z wygasającymi kontraktami, jak również ci, który zasługują na finansowe uznanie za swoje występy.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich