Hiszpania przerwała serię Italii

6 października 2021 | 23:09 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Każda seria kiedyś się kończy. Po 37 kolejnych meczach bez porażki podopieczni Roberto Manciniego musieli dziś uznać wyższość Hiszpanów. W półfinale Ligi Narodów rozgrywanym na Stadio Giuseppe Meazza Italia przegrała 1:2.

Katem Mistrzów Europy okazał się Ferran Torres, który zdobył oba gola. Dwukrotnie w roli asystenta wystąpił Mikel Oyarzabal. Włochów było stać tylko na jedno trafienie autorstwa Lorenzo Pellegriniego. Jeszcze w pierwszej połowie spotkania czerwoną kartkę zobaczył Leonardo Bonucci.

W podstawowym składzie mecz rozpoczęli Alessandro Bastoni i Nicolo Barella. Defensor rozegrał pełne 90 minut, zaś pomocnik został zmieniony w 72. minucie. Federico Dimarco całe spotkanie spędził wśród rezerwowych.

10 października Włochów czeka mecz o trzecie miejsce. W Turynie rywalem Italii będzie słabszy z pary Belgia-Francja.