Gol Lautaro, przełamanie Chile

11 października 2021 | 09:07 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

W nocy rozegraną kolejną rundę spotkań w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata w strefie Conmebol. Zgodnie z zapowiedziami Lautaro Martinez powrócił do wyjściowego składy Albicelestes. Napastnik Interu nie tylko zagrał od pierwszej minuty w meczu z Urugwajem, lecz dodatkowo ustalił wynik spotkania na 3:0.

W 62. minucie Toro wykończył składną akcję zespołu i z bliska umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później selekcjoner Luciano Scaloni zdecydował się zdjąć zawodnika z boiska. Jego miejsce zająć Joaquin Correa. Wcześniej Lautaro zaliczył dość szczęśliwą asystę przy trafieniu De Paula. Po przeciwnej stronie barykady cały mecz zaliczył Matias Vecino.

Nareszcie jakieś powody do zadowolenia otrzymali sympatycy reprezentacji Chile. Podopieczni trenera Lasarte na własnym boisku pokonali 2:0 Paragwaj. Asystę przy drugim trafieniu zapisał na swoim koncie Alexis Sanchez, który został zmieniony dopiero w samej końcówce. Arturo Vidal rozegrał pełne 90 minut.