Nasi walczyli o Mundial. Gol Dumfriesa

11 października 2021 | 23:46 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Za nami kolejny dzień w meczami międzypaństwowymi. Na boiskach całej Europy trwała rywalizacja o awans do przyszłorocznego Mundialu w Katarze, a jako pierwsi udział w imprezie zagwarantowali sobie reprezentanci Niemiec. A jak poradzili sobie zawodnicy Interu?

Najwięcej powodów do zadowolenia mieli zapewne Stefan de Vrij i Denzel Dumfries. Należy jednak dodać, że Holendrzy mieli wyjątkowo łatwe zadanie, gdyż ich rywalem w Rotterdamie był Giblartar. Oranje wygrali 6:0, a jedną z bramek zdobył Dumfries. Obaj Nerazzurri rozegrali pełne 90 minut.

Sporo emocji było w meczu Chorwacja-Słowacja. Po pierwszej połowie niespodziewanie 1:2 prowadzili goście, lecz po przerwie Modric zdołał uratować jeden punkt dla wicemistrzów świata. Tercet Brozovic, Perisic, Skriniar przebywał na murawie od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.

Bliscy sporej wpadki byli Turcy, którzy niesamowicie męczyli się w Rydze z reprezentacją Łotwy. Ostatecznie gościom udało się jednak wyrwać trzy punkty, a wszystko za sprawą rzutu karnego w 96 minucie. Autorem zwycięskiego trafienia był Burak Yilmaz. Hakan Calhanoglu rozegrał cały mecz.