CAMPIONI 2021

 

Eriksson: Inzaghi świetnie sobie radzi

15 października 2021 | 11:36 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Simone Inzaghi swoje pierwsze trenerskie szlify zbierał, występując pod skrzydłami Svena Gorana Erikssona. W przeddzień wielkiego meczu na Stadio Olimpico Szwed udzielił wywiadu na łamach La Gazzetta dello Sport, w którym w ciepłych słowach wypowiadał się na temat byłego podopiecznego i jego wpływu na obecny wygląd Interu.

- Starcie Lazio-Inter to będzie jego mecz, więc nie sposób się nie ekscytować. Po pierwszym gwizdku arbitra wszystko przestanie mieć znaczenie, ale wcześniej z pewnością serce zabije mu szybciej.

- Według mnie dotychczas radzi sobie świetnie w Interze, zresztą jak zawsze. Sytuacja, którą zastał, nie była łatwa, ponieważ utrata Lukaku diametralnie zmienia cały układ. To jeden z moich ulubionych napastników, skuteczny w każdym aspekcie, od Premier League po reprezentację Belgii. Mimo wszystko Inter wydaje się być w stanie powtórzyć sukces i jest jednym z głównych faworytów do Scudetto.

- Lubię Dzeko. Simone dobrze wykorzystuje jego doświadczenie i umiejętność gry w piłkę. Były piłkarz Romy, który gra pod skrzydłami byłego trenera Lazio. Dziwny, ale piękny widok.

- Dużo mówi się o Lautaro. Jest dobry i ma jeszcze spory zakres rozwoju. Myślę, że Włochy to dobre środowisko, aby jego talent eksplodował. Simone ma szczęście, że jest w jego drużynie, ale nawet z Barellą przyszłość byłaby zapewniona.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich