Inter Women wygrały z Romą

17 października 2021 | 12:54 Redaktor: Maciej Pawul Kategoria:Ogólna2 min. czytania

Świetny występ Inter Women pozwolił na zdobycie trzech ważnych punktów przeciwko Romie. Gol Ajary Njoyi zadecydował o końcowym rezultacie spotkania.

Panie z Mediolanu tradycyjnie już nieco przespały pierwszą połowę i dopiero w drugiej zaatakowały z większa determinacją. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drogę do bramki Romy znalazła po składnej akcji Ajara Njoya. Dzięki zwycięstwu z rzymiankami Nerazzurre awansowały na czwartą lokatę i tracą już tylko sześć punktów do przewodzących stawce Juventusu i Sassuolo. Skrót meczu można obejrzeć pod tym linkiem.

- Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa, ponieważ dla grupy to było ważne, aby wygrać z tak silną drużyną jak Roma. Jestem szczęśliwa, że strzeliłam mojego pierwszego gola gola w Serie A i to pomogło Interowi wygrać mecz - powiedziała po meczu zdobywczyni jedynego trafienia.

INTER-ROMA 1-0

Gole:  85' Ajara Njoya

INTER: 22 Durante; 13 Merlo (91' Kathellen 14), 2 Sønstevold, 19 Alborghetti, 3 Landström; 20 Simonetti, 5 Karchouni, 27 Csiszàr; 18 Pandini (46' M. Portales 17), 7 Marinelli, 10 Bonetti (57' Njoya Ajara 33).
Rezerwowe: 12 Gilardi, 6 Santi, 9 Polli, 24 Pavan, 28 Passeri, 30 Vergani.
Trener: Rita Guarino

ROMA: 12 Ceasar, 3 Di Guglielmo, 4 Soffia, 7 Andressa, 10 Giugliano, 15 Serturini (84' Corelli 34), 17 Thaisa (75' Greggi 20), 18 Glionna, 25 Swaby, 29 Lazaro (75' Pirone 9), 32 Linari
Rezerwowe: 24 Baldi, 13 Bartoli, 16 Ciccotti, 41 Pacioni, 44 Pettenuzzo, 45 Vigliucci
Trener: Alessandro Spugna