Skriniar: Tracimy za dużo bramek

18 października 2021 | 17:48 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Podobnie jak szkoleniowiec Interu, również Milan Skriniar wyraził swoje zaniepokojenie liczbą traconych goli. Lider defensywy patrzy jednak w przyszłość z optymizmem.

Na prawej stronie w poprzednim sezonie występował Hakimi, teraz grają bardziej defensywnie usposobieni Darmian i Dumfries. Co się zmieniło?

- Hakimi jest bardzo silnym graczem, ale w zeszłym sezonie rozegrałem wiele gier z Darmianem. Czuję się z nim bardzo dobrze, podobnie z Dumfriesem, więc dla mnie to bez różnicy. Odgrywam swoją rolę i tak jak inni staram się pomagać drużynie.

W ostatnich siedmiu meczach ligowych zawsze traciliście przynajmniej jedną bramkę. Jaka może być przyczyna?

- Tracimy wiele bramek. Musimy odnaleźć równowagę w obronie i w ataku. Dużo tracimy i nie jesteśmy zadowoleni z tego aspektu, który musi ulec poprawie.

W tym roku zdobyłeś już dwa gole. Co zmieniło się w twoim sposobie atakowania?

- Mogę powiedzieć, że mamy bardzo dobrych wykonawców stałych fragmentów. Cieszę się, że dotarłem do kilku piłek w polu karnym i mam nadzieję strzelić więcej bramek w tym sezonie.

Czy odbyła się dyskusja między bardziej doświadczonymi zawodnikami, takimi jak ty, a resztą grupy, na temat poprawy sytuacji w Lidze Mistrzów?

- Nie było takiej potrzeby, ponieważ wszyscy chcą uzyskać awans, którego brakowało w poprzednich latach. Wszyscy wiemy, co oznacza gra dla Interu, a także Liga Mistrzów. Chcemy iść do przodu i skupiamy się na jutrzejszym meczu.

Czy graczom, którzy regularnie występują w swoich reprezentacjach, trudniej jest przejść przez pierwszą fazę sezonu, gdzie są aż trzy terminy na mecze międzynarodowe?

- Z pewnością jest wiele meczów, ale grając w wielkim zespole, takim jak Inter pragniesz kontynuować rywalizację na wszystkich frontach i iść do przodu. Mamy silny zespół, silnych graczy i jesteśmy szczęśliwi, mogąc rywalizować na kilku frontach.

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 0


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich