CAMPIONI 2021

 

D'Ambrosio: Naszą siłą jest zespół

28 października 2021 | 09:01 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Spider-Man powrócił i znów znacząco przyczynił się do wygranej Interu. Danilo D'Ambrosio najpierw uratował swój zespół przed utratą bramki, a następnie sam wpisał się na listę strzelców. 33-latek to obok Leonardo Bonucciego jedyny defensor, który od siedmiu sezonów może pochwalić się golem w rozgrywkach ligowych.

Po spotkaniu Włoch podkreślał siłę całego zespołu i okazał wsparcie dla Denzela Dumfriesa, który zebrał wiele negatywnych recenzji za występ w Derby d'Italia:

- Są gracze, którzy mogą mieć problem z integracją, lecz w tym zespole nie myślimy wyłącznie o sobie, lecz o nas. Razem w ciągu dwóch lat dotarliśmy do finału i wywalczyliśmy Scudetto. To jest siła naszej grupy.

- Musimy skupiać się na sobie. W poprzednim sezonie rozpoczęliśmy dość podobnie. Musimy odnaleźć odpowiednią równowagę. Z przodu mamy graczy, którzy potrafią odmienić losy meczu. Klubowi należą się gratulacje, ponieważ interweniowali zarówno na ławce trenerskiej, jak i wśród piłkarzy. Zmiana mentalności jest oczywista dla wszystkich. Po przybyciu Conte, nastąpiła zmiana, którą staramy się pielęgnować. W mojej opinii jesteśmy na właściwej drodze.

- Zawsze ciężko pracuję, a moja dotychczasowa kariera mówi za mnie. Zawsze jestem gotowy, a fakty weryfikują, jak sobie radzę. Atakuję i czasem uda mi się zdobyć bramkę. Dziś wieczorem Alexis zaserwował mi piękne, wyjątkowe podanie. Potem najważniejsze było, aby nie stracić gola. Zmiana widoczna była już w ostatnich meczach, bowiem nawet z Sheriffem i Juventusem traciliśmy gole tylko po stałych fragmentach.

Źródło: Sky Sport Italia

Polecane newsy

Komentarze: 1

castillo20

castillo20 28 października 2021 | 15:52   

Już od dawna o tym wspominam, dlaczego rola Danilo została tak obniżona . Przez lata udowadniał, że warto na niego stawiać i prawie nigdy nie zawodził. Zagra na prawej, zagra na środku, a jak trzeba będzie to zagra też na lewej. Dla mnie powinien być stawiany na równi z Darmianem. Oby po ostatnim meczu było go więcej w drużynie


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich