CAMPIONI 2021

 

Zhang: Będą nas otaczać fałszywe plotki

28 października 2021 | 21:15 Redaktor: Aneta Dorotkiewicz Kategoria:Ogólna

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy FC Internazionale Mialno Sp. z o.o. zaakceptowało sprawozdanie finansowe. Przy okazji doszło do podsumowania ostatniego roku. Bardzo obszerne i treściwe słowa wypowiedział prezes Interu - Steven Zhang.

Dzień dobry Rodzino Nerazzurri,

Z wielką dumą i radością spotykamy się dzisiaj na naszym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, jako Mistrzowie Włoch. W zeszłym sezonie osiągnęliśmy razem coś naprawdę historycznego – 19. tytuł Scudetto klubu, na który fani Nerazzurri czekali 11 lat. Dla wszystkich fanów Interu to niesamowite uczucie, coś, czego nie da się wyrazić słowami. To coś, co wszyscy czuliśmy z jeszcze większą intensywnością, ponieważ wydarzyło się to w tak trudnym momencie naszego życia, przekazując nadzieję i radość, jak tylko sport może. To emocja, której nigdy nie zapomnimy.

Ten sukces jest dowodem na to, że każde wyzwanie można pokonać z determinacją i zaangażowaniem. Za to pragnę wszystkim podziękować: piłkrkom i piłkarzom, od młodzieży po pierwszy zespół, a także całemu personelowi, pracownikom i kierownictwu klubu. Dziękuję wszystkim Akcjonariuszom i partnerom Interu za wsparcie. To wynik ogromnego zaangażowania, które wszyscy okazali, zarówno na boisku, jak i poza nim.

To był nasz cel, kiedy po raz pierwszy przybyliśmy do Interu w 2016 roku. Z wielką determinacją odbudowaliśmy Klub, mając na celu powrót do zwycięstwa i do międzynarodowej pozycji, do której należy Inter.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy pierwszym zagranicznym właścicielem, który zdobył tytuł mistrzowski i sprawiliśmy naszym kibicom tę wielką radość. Ten wielki triumf jest ukoronowaniem wizji, zaangażowania i zasobów, które właściciel poświęcił klubowi od czasu jego przejęcia pięć lat temu. Sprawiliśmy, że niemożliwe stało się możliwe.

Ale Inter odnosił sukcesy również poza boiskiem, w obszarze korporacyjnym prowadzonym przez naszego dyrektora generalnego Alessandro Antonello.

Wiele się zmieniło. Inter stał się bardziej międzynarodowy, bardziej dynamiczny i bardziej związany ze swoimi fanami. Klub ma nową siedzibę, w sercu innowacyjnej dzielnicy Mediolanu, naszą wizytówkę wobec świata. Jednocześnie rozbudowano i wyremontowano obiekty sportowe Interu, dzięki czemu powstał jeden z najlepszych ośrodków treningowych na świecie.

Ta ścieżka postawiła klub w doskonałej pozycji do zaprezentowania światu swojego nowego logo, które reprezentuje naszą ewolucję od piłki nożnej do ikony kultury i mocno podkreśla wartości, które leżą u podstaw naszej tożsamości: naszą międzynarodową i mediolańską naturę. To osiągnięcie pokazuje rozwój kolorów Nerazzurri, także poza boiskiem oraz naszą otwartość na świat designu, mody i rozrywki. Jest świadectwem nowej atrakcyjności marki Inter na światowym poziomie, ponieważ rozwija się i patrzy w przyszłość, językiem skierowanym do nowych pokoleń i tworzenia nowych relacji biznesowych.

Niemniej jednak cały ostatni sezon był pod silnym wpływem ogólnoświatowych reperkusji pandemii Covid-19. Według szacunków UEFA, europejska branża piłkarska jako całość straciła przychody w wysokości około 8 miliardów euro, podczas gdy koszty pozostały prawie takie same. Wszystkie duże kluby musiały zrewidować swój model finansowy, a Inter odczuł większy wpływ w okresie ekspansji, w którym dokonano znacznych inwestycji, aby przywrócić klubowi sukces.

Pod względem finansowym klub znacznie ucierpiał, głównie z powodu konieczności gry przez cały sezon za zamkniętymi drzwiami, a także działania w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej i społecznej. Pandemia przetestowała również nasze relacje z naszymi interesariuszami. Położyliśmy na to największy nacisk i włożyliśmy w to maksimum wysiłku, by utrzymać relacje z naszymi partnerami i wszystkimi kibicami, pomimo faktu, że nie byliśmy w stanie spotkać się i zjednoczyć w emocjach generowanych na San Siro.

Moim obowiązkiem jako Prezesa i Właściciela, tak jak zawsze i jak będzie w przyszłości, jest długofalowa praca dla dobra klubu. Musimy być odważni i wytrwali, reagować na czas i koncentrować się na naszych celach, tak jak zrobiliśmy to w tym sezonie, zapewniając historyczne zwycięstwo pomimo wszystkich trudności.

Stabilność finansowa i zrównoważony rozwój klubu, w połączeniu z konkurowaniem na najwyższym poziomie, są centralnymi punktami naszej strategii. Jesteśmy mistrzami Włoch i jesteśmy dumni, że możemy walczyć na każdym boisku. Tego wymaga od nas nasza historia i nasze DNA i na co zasługują wszyscy nasi fani we Włoszech i na całym świecie.

Każda firma musi być w stanie dostosować się do zmian, analizując specyficzny kontekst gospodarczy i prowadząc długoterminowe planowanie, wykorzystując możliwości restrukturyzacji i wzrostu.

Operacje, które zakończyliśmy tego lata idą w tym kierunku. Powitaliśmy nowego trenera, Simone Inzaghiego, w duchu zwycięzców, który w pełni przyjął nasze wartości. Nasz zespół był w stanie utrzymać i rozwinąć w przyszłości poziom wydajności, który osiągnęliśmy w ciągu ostatnich lat. Nasz obszar sportowy - prowadzony przez dyrektora generalnego Beppe Marottę - wykonał bardzo dobrą robotę.

Pod względem korporacyjnym na początku sezonu zabezpieczyliśmy prestiżowe transakcje, które są dowodem rosnącej międzynarodowej atrakcyjności Interu jako globalnej marki i innowacyjnej platformy. Nawet w tym kontekście gospodarczym, który wciąż pozostaje pod silnym wpływem pandemii, nasza koszulka osiągnęła najwyższą ogólną wartość w naszej historii.

Wdrażamy dla Klubu nowoczesny i zrównoważony model biznesowy, jedyny możliwy model, który odpowiada naszej strategii długoterminowej pracy dla dobra Klubu i jesteśmy pewni, że pierwsze rezultaty zobaczymy już w tym sezonie.

Klub będzie działał w celu stabilizacji swoich finansów poprzez staranne zarządzanie kosztami oraz konsolidację i poszerzanie strumieni przychodów.

Niezbędne będzie kontynuowanie inwestycji w infrastrukturę i zapewnienie odpowiednich zasobów na rozwój klubu na boisku i poza nim.

W tym kontekście nowe projekty stadionów stają się jeszcze bardziej istotne, co jest kluczowym atutem dla rozwoju stabilnego strumienia przychodów dla klubu, wzmocnienia pozycjonowania marki i zagwarantowania jak najlepszych wrażeń naszym kibicom w naszym własnym domu. Jesteśmy pewni, że uda nam się pozyskać pełną współpracę instytucji miejskich przy realizacji tego projektu.

Złożoność wywołana przez pandemię zmusiła całą branżę piłkarską do stawienia czoła zmianom. Aby chronić przyszłość naszego sportu, konieczna będzie zmiana tempa i otwartość na innowacje i nowe horyzonty globalne. Inter będzie dążył, we współpracy z instytucjami politycznymi i piłkarskimi, zarówno na poziomie włoskim, jak i międzynarodowym, do przedstawienia pomysłów i reform niezbędnych do zapewnienia zrównoważonego rozwoju piłki nożnej.

W ciągu ostatniego roku pojawiło się wiele plotek, które krążyły wokół klubu i zaangażowania właścicieli w Inter. Jednak żadna z nich nie jest prawdziwa. Jesteśmy Interem i jako jeden z najważniejszych klubów w Europie wiemy, że zawsze jesteśmy w centrum uwagi, zawsze będą nas otaczać fałszywe plotki i spekulacje. To tylko kwestia skupienia się na naszych prawdziwych celach i pójścia naprzód.

Nasz projekt i zaangażowanie są długoterminowe, z jasną i określoną wizją. Praca, którą wykonaliśmy przez ostatnie 5 lat i to 19. Scudetto jest tego najlepszym dowodem. Nasze solidne korzenie zmuszają nas do patrzenia daleko w przyszłość. Patrzymy w przyszłość z ogromnymi ambicjami oraz odbudowaną i na nowo odkrytą mentalnością zwycięzców. Szczęście, które mogliśmy dać naszym fanom po raz kolejny, jest dla nas źródłem wielkiej dumy i wierzymy, że droga, którą obraliśmy, jest właściwa i zapewni klubowi wspaniałą przyszłość.

Forza Inter!

Źródło: inter.it

Polecane newsy

Komentarze: 5

Inter1990

Inter1990 28 października 2021 | 21:39   

Pewnie wyprzedaż najlepszych i kupowanie emerytów za parę Euro to dobry pomysł.

KawaOpole

KawaOpole 28 października 2021 | 22:11   

Pisz lepiej kiedy pójdziesz sobie z klubu ...

Ia_czarny

Ia_czarny 28 października 2021 | 22:21   

Inter1990, KawaOpole wtedy kiedy odkupicie udziały.

shinveji

shinveji 28 października 2021 | 22:27   

Stary Zhang ma kłopoty to inter tez

KawaOpole

KawaOpole 28 października 2021 | 23:22   

LaCzarny jak będą udziały w puli dla kibiców to mam na to już przygotowaną kasę o ile wogole dojdzie do tego projektu


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich