Sala: Kluby przystały na propozycje

29 października 2021 | 12:15 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna

Kluby przystały na warunki dyktowane przez miasto i sprawa budowy nowego stadionu w Mediolanie może powoli przejść do kolejnego etapu. Burmistrz Giuseppe Sala poinformował o owocnym spotkaniu z przedstawicielami Interu oraz Milanu.

- Dzisiaj rano spotkałem się z przedstawicielami Interu i Milanu w Palazzo Marino. Zaprezentowałem klubom stanowisko gminy Mediolan. Istnieją trzy podstawowe warunki, aby przejść do fazy wykonawczej projektu stadionu. Po pierwsze, nowy stadion będzie musiał w znacznym stopniu respektować linię i kubaturę zawarte w studium wykonalności, które zostało już przedstawione administracji. Drugi punkt wzywa do przekształcenia terenu obecnego San Siro w celu rozwinięcia dzielnicy sportowo-rozrywkowej. Niezależnie od terminu budowy nowego stadionu, ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku odbędzie się na obecnym obiekcie, w hołdzie dla jego historii. Na koniec trzeci i ostatni punkt. Koncesje praw wolumetrycznych dla dodatkowej urbanizacji rozwijającej się na stadionie, nie będą odstawać od tego, na co zezwala obecnie obowiązujące PGT. Oba kluby przystały na te propozycje. W tym momencie wierzę, że rada może przystąpić do szybkiego przeanalizowania interesu publicznego.

Wcześniej na temat stadionu wypowiedział się Alessandro Antonello. Dyrektor Nerazzurrich zasugerował, że nowy obiekt powstanie najwcześniej w 2027 roku:

- Nie rozmawialiśmy jeszcze o kwestiach technicznych. Jesteśmy gotowi dokonać przeglądu całego projektu pod kątem zrównoważenia środowiskowego, o ile istnieje pewność co do terminu. Do tej pory na horyzoncie jest rok 2027.

Źródło: FCInterNews.it

Polecane newsy

Komentarze: 7

rafal

rafal 29 października 2021 | 14:02   

Wreszcie się dogadali A teraz czas zacząć budowę Stadionu i przejęcie Interu od Chińczyków przez Arabów i będzie gitara

Sostek

Sostek 29 października 2021 | 14:42   

A co ze starym stadionem? Będzie możliwość zwiedzenia go jeszcze?

łuki

łuki 29 października 2021 | 15:04   

po zburzeniu już raczej nie.

KawaOpole

KawaOpole 29 października 2021 | 15:17   

To stary obiekt chwile postoi ,trzeba jeszcze pojechać na kilka meczyków

Maciej Pawul

Maciej Pawul 29 października 2021 | 20:02   

Do 2026 i otwarcia Mistrzostw Olimpijskich postoi. Poza ciekawą architekturą San Siro teraz nic specjalnego nie oferuje. Przekonuję się pomału do pomysłu nowego stadionu.

shakurspeare

shakurspeare 30 października 2021 | 09:04   

Postoi nawet do 2030 XD po drodze zmienia się władze w klubie jak i w mieście więc to się zmieni jeszcze kilka razy

Kevin

Kevin 30 października 2021 | 11:48   

Temat stadionu już trwa pare ładnych i już coraz bliżej, i blizej, i blizej i nic, daje to samo. Oni negocjują jak pisiory z pepitkami w sprawie turowa. Już są dogadani …. a chujaaa XD


Reklama

Reklama

Piłkarze urodzeni dziś

  zobacz wszystkich