Inter zdobył TIM Trophy!

15 sierpnia 2007 | 01:18 Redaktor: Larry Kategoria:Relacje2 min. czytania

Inter zdobył Puchar Tim, po zwycięstwie nad AC Milaniem 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył ulubieniec kibiców nerrazzurich i prezydenta Massimo Morattiego – Alvaro Recoba. Oba zespoły pokonały wcześniej Juventus, Inter w karnych, a Milan 1:0 w regulaminowym czasie gry.

Przed meczem minutą ciszy uczczona została pamięć Guido Susiniego.

Oba zespoły zagrały w dość okrojonych składach, czego dowodem może być choćby obsada bramki w obu zespołach – w Milanie zagrał rezerwowy Kalac, a w Interze dopiero trzeci bramkarz – Orlandoni. Nie brakowało jednak także zawodników stanowiących o sile mediolańskich ekip – w pierwszym składzie wyszli m.in. Pirlo, Gattuso, Seedorf, Inzaghi, Cambiasso, Zanetti, czy Maicon.

Mecz był dośc wyrównany, a bramkarze, mimo zazwyczaj drugoplanowej roli w swoich zespołach, pokazywali, że stać ich na wiele. Po „rozgrzewających” obronach obu bramkarzy strzałów Gourcuffa i Crespo, nasz bramkarz popisał się piękną paradą przy obronie główki Inzaghiego. W 13. minucie aplauz widowni zgromadzonej na San Siro wzbudził strzał Santiago Solariego po dograniu Maicona. 5 minut później byłego zawodnika Realu Madryt zmienił Alvaro Recoba, który po dwójkowej akcji z Zanettim pokonał Kalaca w 28. minucie wyprowadzając Inter na prowadzenie i tym samym ustalając wynik meczu. Toldo, który zmienił Orlandoniego w 22. minucie próbował jeszcze zaskoczyć Pirlo z rzutu wolnego, ale nasz bramkarz poradził sobie z tym uderzeniem.

Po meczu wypowiedział się kapitan Interu, Jabvier Zanetti: "Nogi pracują bez zarzutu, widziałem dzisiaj Inter, który znam. Jesteśmy dopiero po tygodniu przedsezonowych treningów, ale wszystko poszło dobrze. Z naszą kondycją jest coraz lepiej, a praca którą wykonujemy, zaczyna przynosić owoce. Jestem zadowolony z formy zarówno swojej, jak i zespołu."

Pokonanie Juventusu i Milanu w bezpośrednich starciach przed sezonem, to na pewno dobry prognostyk na nadchodzące mistrzostwa Włoch, tym bardziej, że Juventus pokonał kilka dni temu wysoko Romę. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się zdobyć w sezonie 100 punktów.

Inter: Orlandoni (Toldo 22); Maicon, Rivas, Cordoba (Samuel 25), Burdisso (Bolzoni 26); Zanetti (Filkor 32), Cambiasso (Jimenez 33), Cesar (Fatic 33); Solari (Recoba 18); Cruz (Balotelli 15), Crespo.
Zmiany niewykorzystane: Pedrelli, Filippini.
Trener: Roberto Mancini.

AC Milan: Kalac; Cafu, Simic, Nesta, Favalli; Gattuso (Ambrosini 29), Pirlo, Gourcuff, Seedorf (Gilardino 37); Inzaghi, Aubameyang.
Zmiany niewykorzystane: Fiore, Kaladze, Bonera, Brocchi, Oddo, Serginho, Kakà.
Trener: Carlo Ancelotti.

Sędzia: Antonio Damato (Barletta).

Żółta kartka: Nesta 25.