Gol Perisicia, swojak Brozovicia

12 listopada 2021 | 00:47 Redaktor: Błażej Małolepszy Kategoria:Ogólna1 min. czytania

Walka o bilety do Kataru wchodzi w decydującą fazę. W europejskiej grupie H o bezpośrednim awansie na Mundial zadecyduje mecz Chorwacja-Rosja. Na kilka dni przed tym wydarzeniem obie reprezentacje urządziły sobie niezły trening strzelecki.

Nas zdecydowanie bardziej interesował oczywiście mecz podopiecznych Zlatko Dalicia, a wszystko ze względu na obecność dwójki graczy Interu. Co ciekawe, obaj zapisali się w protokole meczowym wśród strzelców, lecz tylko Ivan Perisic mógł być z tego powodu zadowolony. Wahadłowy Nerazurrich otworzył wynik spotkania już w 6. minucie. W 31. minucie Marcelo Brozovic popisał się dość niefortunnym golem samobójczym przy próbie interwencji we własnym polu karnym. Ostatecznie pomyłka Brozo nie miała większych konsekwencji, a Chorwaci wygrali z Maltą aż 7:1. Perisic przebywał na murawie do 54. minuty, Brozovic został zmieniony już w przerwie.

W innym meczu tej grupy pełne 90 minut w barwach Słowacji rozegrał za to Milan Skriniar. Domowy mecz ze Słowenią zakończył się podziałem punktów przy wyniku 2:2.